Kojící poštář: příjemná (ne)zbytnost

Datum publikace: 01.12.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Péče o miminko

Kojící polštář je jednou z věcí, o které mají někdy ženy pocit, že se bez něj při péči o miminko obejdou. Většinou jen dokud ho nevyzkouší. Kojící polštář, navzdory jeho jménu, totiž užijete nejen během kojení.

Pohodlí ve spánku i při kojení

Plno žen si na kojící polštář zvykne už v době těhotenství, kdy jim pomáhá najít pohodlnou polohu pro spánek. Proto se mu též říká těhotenský. Dále usnadňuje fungování po porodu, a to zejména ženám po císařském řezu, aby jim děťátko při kojení netlačilo na břicho na citlivou jizvu. Polštář je také prevencí proti bolesti zad způsobené nesprávným sezením při kojení.

Skvělá je jeho variabilita, každý si najde způsob, který mu bude vyhovovat: polštář jde dát kolem pasu přes záda dopředu, nebo naopak mít nejširší část přes břicho a užší konce vzadu. Můžete si s ním podložit ruku, na které miminko spočívá, anebo ho použít jako opěrku krku. Konce jdou svázat a vytvořit tak „hnízdo“ pro miminko.

Měkká a bezpečná zábrana

Polštář slouží děťátku i pro lepší usínání: vůně potahu mu evokuje blízkost maminky, měkkost polštáře a jeho obemknutí zase připomíná prostředí dělohy. A vy máte jistotu, že je miminko nespadne, ani když spinká mimo postýlku.

V době, kdy dítě začíná objevovat svět, mu polštářem nastavíte jemnou a měkkou, ale jistou hranici, za kterou nesmí. Jakmile tuto bariéru překoná, polštář se může stát součástí her anebo poslouží k tomu, aby se vám při hře na zemi dobře sedělo nebo leželo. V době, kdy se dítě začne pravidelně v noc stěhovat ze své postýlky do vaší, užijete polštář zase jako zábranu proti pádu.

Aby byl polštář takto multifunkční, musí mít dostatečný rozměr. Úctyhodnou délkou přes dva metry se pyšní Kojící polštář MAXI od českého výrobce Matýsek. Polštáře vyrábí ve snímatelném pracím potahu v různých dezénech jednobarevných i se vzorem. Nejoblíbenější mezi maminkami je polštář MAXI PUNTÍK s decentními béžovými tečkami, anebo novinka, polštář STARS s moderními hvězdami.

Příjemné tulení

Kromě kojících polštářů pod značkou Matýsek najdete také dětské pelíšky, sedací vaky, mantinely do postýlky, zavinovačky a povlečení, ale také úžasný tulící polštář, který zajistí pohodlí při sledování televize či surfování na internetu, anebo vám (aspoň zčásti) nahradí pevnou náruč partnera, když není zrovna po ruce. Tulící polštář se osvědčil také u osob, které jsou nuceny dlouhodobě ležet (například senioři nebo lidé po úrazech a operacích).

Kuličky, nebo duté vlákno?

Při nákupu polštářů si můžete vybrat ze dvou náplní polštářů: duté vlákno, nebo EPS kuličky. Oboje je z nízkoalergenního materiálu a má své výhody, proto záleží hlavně na vašich zvyklostech a preferenci. Kuličky jsou lehké a dobře se tvarují, ale lehce šustí. Duté vlákno je pevnější a skvěle se tvarově přizpůsobuje, ale po čase může trochu slehnout.

Váháte, jestli do kojícího polštáře investovat? Stojí asi tolik, jako měsíční balení pampersek. Samozřejmě, že to bez něj zvládnete, ale proč si neudělat život pohodlnější?

Čtěte na Rodičům

Komentáře