Nechte balkon dětem

Datum publikace: 06.01.2019

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení

Většina rodičů si při pohledu na náš titulek poklepe na čelo. Kdo by chtěl dobrovolně pouštět svoje děti na balkon bez dozoru, bez ohledu na jejich věk. Nemluvě o tom, že na balkonu se zvláště ve městech hromadí špína a prach a pokud máte ještě domácího mazlíčka, je o důvod víc vidět to jako špatný nápad. Nechte se ale přesvědčit o opaku!

Proč by měly mít děti svůj balkon kdykoliv k dispozici?

Kromě, zvláště v bytech, cenných metrů navíc získají vaše děti zkrátka úplně jiný prostor, kde budou moci dělat spoustu nových věcí. Od obyčejného pozorování dění u domu, po tvoření, které by v pokoji nebylo možné, nebo hodně rizikové. Přetvořte balkon v parádní malou dílnu, kde budou moci objevovat svůj talent, ani byste se děsili zničeného nábytku nebo podlahy.

Navíc získají super místo, kam budou moct vzít své kamarády, postavit si bunkr nebo hrát různé hry. A nebojte, vás tam také možná pustí 😊.

A co s riziky?

Říkáte si, že ta představa by byla super, máte jistě i své vlastní nápady, ale pořád zde zůstává řada rizik spojených s pobytem na balkonu. Spoustu jich můžete vyřešit zasklením balkonu.

Ptáte se, jak vám to pomůže?

1. Minimalizujete riziko, že kdokoliv z balkonu přepadne, nebo se zasekne v zábradlí, které se při zasklení také vyplňuje

2. Sami si určíte, kdy bude zasklení otevřené – kvalitní systémy jsou vždy opatřené zámkem.

3. Ochráníte věci, a hlavně děti před povětrnostními podmínkami – spoustu věcí či hraček tak může na balkonu zůstat.

4. A jako bonus snížíte prašnost v pokojíčku a celkovou spotřebu energie pro jeho vytopení.

Teď už jen zbývá vymyslet, jak samotný balkon zařídit. S tím vám skvěle pomůže pinterest, kde můžete najít řadu bezva nápadů.

Komentáře