Jak vybrat správný obraz do kuchyně

Datum publikace: 27.09.2021

Kategorie: Novinky na trhu | Vztahy | Psychika | Maminky a tatínkové

Jelikož je kuchyňský kout srdcem celého domu, kde se pravidelně několikrát během dne schází celá rodina, je důležité vybrat si správný obraz do kuchyně. Právě tato dekorace totiž dělá zázraky. Věřte tomu nebo ne, ale zaplněné stěny místností jsou klíčem k vyvolání příjemného pocitu. Proto se nebojte investovat do bytového doplňku, který se možná stane brzy samozřejmostí, ale bez kterého si kuchyni už nebudete moct představit.

Druhy obrazů a který je tím nejlepším do kuchyně


Kuchyňský kout je místem, kam se samozřejmě nehodí všechny druhy obrazů. Zatímco rodinné fotografie zde mají bezesporu své místo, plakáty ve zlatých rámech nikoliv. Co naopak působí příjemným, klidným dojmem jsou obrazy na plátně, i když mají nižší lesk. Vícedílné verze hezky zaplní větší plochu a obrazy do kuchyně s hodinami se budou krásně vyjímat nad jídelním stolem.

Za samostatnou zmínku stojí i skleněné alternativy, které se mohou jen otírat vodou. Jejich údržba je proto naprosto minimální. Motivy mohou nést prakticky jakékoli, k dostání jsou v několika provedeních.

Zvolte vhodnou tematiku

Nejen barvy, ale také obrazy mohou ovlivňovat vaši náladu a chuť k jídlu. Proto si dejte záležet s jejich výběrem. Zatímco obrazy do ložnice jsou nositeli většinou klidné přírody a modré barvy, verze do kuchyně mají působit decentně. Jejich úkolem je navodit pocit k jídlu, proto se nebojte tematik jídla a pití.

Při výběru takových bytových doplňků dávejte na své vlastní pocity. Pokud je pro vás obraz s pokrmy a nápoji spíše synonymum kýče a nevyvolává ve vás zrovna příjemné pocity, umístěte na zdi kuchyně spíše zvířata nebo přírodu. Doporučení mohou být různá, nakonec však rozhoduje jen a pouze pocit každého člověka.

Hodiny jako obraz na zdech kuchyně

Již bylo zmíněno, že obrazy do kuchyně mohou vypadat různě. Zatímco některé jsou vícedílné, jiné jsou na plátně a některé jsou snímkem celé rodiny. Pokud však hledáte zároveň praktický kousek, obraz s hodinami je trefou do černého.

Takové hodiny s podkladem působivého obrazu je možné mít v mnoha provedeních. Zátiší může dělat lesklý, skleněný povrch, ale i moderní mat. Mohou být kulatého, ale i hranatého tvaru, mohou nést květiny i abstraktní motiv.

Jaký typ učaruje nejvíce vám?

Foto: Dovido.cz

Komentáře