Kam s dětmi k moři? Turecko vás nadchne

Datum publikace: 14.09.2022

Kategorie: Tip na výlet

Rádi byste zamířili s ratolestmi k moři, ale nevíte, jakou destinaci zvolit? Zkuste oblíbené Turecko. Hotely myslí i na ty nejmenší hosty, celá rodina si užije pohodlí, skvělý servis i pestré možnosti zábavy. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou dalším jasným bonusem.

Léto skončilo a vy už možná přemýšlíte nad tím, jak strávit to následující. Chtěli byste tentokrát ukázat dětem moře? To je skvělý nápad. Za chvíli cestovní kanceláře zahájí nákup výhodných dovolených v tzv. first minute akci, takže je pravý čas nad tím uvažovat. Zvolte ale chytře destinaci, ať si z prázdnin odvezete jen ty nejkrásnější vzpomínky. My vám doporučujeme Turecko –⁠ dovolená tady nadchla už nejednu rodinu s dětmi a s velkou pravděpodobností ani vy nebudete výjimkou. Proč?

 

Hotely, do kterých se budete rádi vracet

Ubytování je klíčová věc pro spokojenou dovolenou a u rodin s dětmi to platí dvojnásob. Je důležité mít útočiště, kam si můžete jít kdykoliv odpočinout a bude vám  příjemně. Oceníte prostorný pokoj s klimatizací, s dostatečným úložným prostorem, balkonem a ledničkou. Pohodlí zajistí ale i další zařízení hotelu, jako je např. dětská židlička v jídelně nebo výtah, který se bude hodit nejen pro kočárek. Naštěstí o takové hotely není v Turecku nouze. Se svými službami jdou však ještě dál.

Není těžké najít hotely s venkovním i vnitřním bazénem s oddělenou částí pro děti. Některé mají i menší vodní atrakce nebo dokonce aquapark. Často jsou v nich také minikluby pro děti, jejichž animátoři se starají o celodenní zábavu. Animační programy se ale pořádají i pro dospělé, takže nudit se nebude vůbec nikdo. Vyřádit se můžete i sportovně, hotelové vybavení zahrnuje většinou fitness a venkovní sportoviště. Za pěkné peníze seženete ubytování už pár metrů od pláže.

 

Jaké zvolit letovisko?

U rodin je oblíbená Antalya, a to hned z několika důvodů. První je, že sem míří většina letadel z Česka a transfer do hotelu tak zabere jen chvilku. Letovisko je centrem krásné Turecké riviéry a najdete zde nekonečné možnosti zábavy, skvělé podniky i služby a všechno budete mít na dosah ruky. Seženete tady také typické turecké zboží a můžete zajít i na pověstné tržiště a zkusit smlouvat.

Zdejší pláže vám přirostou k srdci. Jemný zlatý písek, azurové moře a pozvolný vstup do vody vám zajistí perfektní plážový odpočinek. Zdejší pobřeží má neuvěřitelných 40 km a míst ke koupání tady najdete více než dost.

 

Oblíbené aktivity pro rodiny

Snad každé letovisko v Turecku nabízí rozmanitou zábavu, ať už jde o sportovní vyžití nebo fakultativní výlety za přírodními krásami. My jsme se už rozepsali o Antalyi, tak by byla škoda nezmínit její nejlepší místa pro rodiny. Určitě zavítejte do jednoho ze zdejších aquaparků, nadšení budete třeba z Waterhillu. V centru Aqualand & Dolphinland kromě řádění na tobogánech uvidíte i představení s delfíny.

Za poznáním i zábavou jeďte do Antalya Aquarium, které je jedno z největších na světě. Je zde 40 tematických nádrží i nejdelší tunelové akvárium. Zajímavá zvířata najdete také ve WildParku, který se zaměřuje na svět deštného pralesa. Ale pozor, není to nic pro arachnofobiky nebo ty, kteří se štítí plazů.

Máte obavy, kolik pobyt v Turecku může stát? Zkuste se podívat do vyhledávače dovolené Skrz.cz. Shromažďuje nabídky velkých i menších cestovních kanceláří a vy tak uvidíte nejvýhodnější zájezdy na jednom místě. Vyfiltrovat si tam můžete jak hotely vhodné pro rodiny, tak i další parametry, které jsou pro vás důležité.

Komentáře