Nejpřirozenější látka pro posílení imunity

Datum publikace: 12.08.2013

Kategorie: Batole | Předškoláci | Školáci | Zdraví a výživa

Jsou Vaše děti často nemocné, anebo se po prázdninách chystají do většího kolektivu? Zvyšte jejich obranyschopnost nejpřirozenější látkou pro posílení imunity. Podávejte jim kolostrum, mléčnou bílkovinu produkovanou maminkami telátek 3 dny po porodu.

Příroda pamatuje na vše

Příroda to má dobře promyšlené. Když se narodí savčí mládě, začne automaticky sát tekutiny od své maminky. Dva až tři dny po porodu, než se začne mamince tvořit mateřské mléko, sají mláďata kapičky nažloutlé tekutiny, která se jmenuje kolostrum (z latinského colostrum) nebo česky mlezivo. Mlezivo je bílkovina bohatá na protilátky, které novorozenec potřebuje k tomu, aby přežil první dny po porodu, které jsou po něho nejnáročnější. Skutečnost, že kolostrum představuje nejpřirozenější, a zároveň nejúčinnější, látku pro posílení imunitního systému, která má nastartovat všechny obranné a vývojové funkce novorozeného savce, inspirovala lékaře k úvahám o možnostech využití mleziva nejen pro novorozence, ale také pro děti předškolního a školního věku. Výsledkem jsou doplňky stravy s obsahem mleziva získaného od maminek telátek do 3 dnů po porodu.

Aby byly děti zdravé

Pro děti od 3 do 12 let je nejvhodnějším doplňkem stravy preparát Symbiotcis Colostrum HIGH-IG, který se podává ve formě kapslí. Menším dětem, které ještě neumí, anebo nechtějí, polykat tablety, lze z tablet připravit chutný koktejl, který je ochrání před nemocemi. Užívání tohoto vysoce hodnotného doplňku stravy se doporučuje především v chladnějším období od podzimu do jara, kdy lidský imunitní systém potřebuje posílit, aby nebyl náchylný k získání běžných nakažlivých chorob. Nástup dítěte do většího kolektivu, ať už do mateřské, anebo základní školy, bývá pro nedospělý organismus velmi náročný, a proto lékaři v tomto případě doporučují posilovat imunitu ještě předtím. Dále se kolostrum doporučuje užívat při léčbě antibiotiky, a poté k úpravě střevní mikroflóry. Kromě toho mlezivo podporuje hojení ran a pomáhá stimulovat růst svalů a kostí.

Kolostrum pomáhá i dospělým

Kolostrum prokáže dobrou službu nejen dětem, ale také dospělým, buď jako prevence, anebo jako pomoc při řešení zdravotních problémů. Colostrum Candida obohacené o probiotika pomáhá při potížích s trávením, anebo při kvasinkovém onemocnění. Maminky bude zajímat především preparát Colostrum Immune s obsahem antioxidantů, které jsou základem anti-ageing terapie. Protože kolostrum dokáže zpomalovat proces stárnutí, vysloužilo si dokonce přezdívku studnice mládí. Neméně zajímavé je, že kolostrum rovněž dokáže potlačovat nežádoucí vedlejší účinky některých léků, především kortikoidů, analgetik, ale i chemoterapeutik.

 

Vše pro zdraví celé rodiny

Veškeré výživové doplňky s obsahem kolostra nakoupíte z pohodlí svého domova prostřednictvím stránek www.imunotop.cz nebo www.prirodnilekarna.cz, kde také najdete celou řadu dalších doplňků stravy, vitamíny, minerály, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího – jednoduše vše pro zdraví celé Vaší rodiny. Možná Vám ale bude stačit „jen“ kolostrum. Přejeme Vám, ať prožijete chladnější část roku bez nemocí.

Tagy: imunotop.cz | prirodnilekarna.cz

Komentáře