Jakou zvolit matraci pro větší dítě?

Datum publikace: 06.08.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Bydlení | Zdraví

Odrostlo Vaše dítko plenkám i dětské postýlce? Pak jistě řešíte otázku spojenou s novou postelí. Pokud nechcete za pár let kupovat další postel, můžete mu pořídit rovnou postel pro dospělé. Nikoli však dospěláckou matraci! Dítě potřebuje úplně jiný druh matrace než my.

Čas na větší postel

Jakmile batole poprvé samo vyleze z postýlky, přichází čas, pořídit mu novou postel, kterou může svévolně opouštět, aniž by mu přitom hrozilo riziko úrazu. Můžete mu do pokojíčku nastěhovat buď dětskou postel (v délce do 140 cm), anebo, což je výrazně praktičtější, rovnou postel pro dospělé. Ovšem pozor, pro dítě je vhodná úplně jiná matrace než pro dospělého, a to minimálně ze dvou důvodů: dvouleté nebo tříleté má výrazně nižší hmotnost než dospělý a hlavně se mu vyvíjí páteř.

Klíčové parametry matrace

Co se jádra matrace týče, ideálním materiálem je studená pěna (označuje se jako high resilience – HR), naproti tomu líná pěna je naprosto nevhodná. Pokud jde o tuhost jádra, ortopedové doporučují volit vyšší stupeň tuhosti, a to minimálně 3, optimálně 4 z pěti stupňů, kde 1 je nejměkčí, zatímco 5 nejtužší. Pro dítě do 160 cm není vhodná ani vnitřní či povrchová profilace do anatomických zón. Při volbě matrace je kromě zdravotních aspektů třeba vzít v úvahu i praktická hlediska. Protože děti do 5 až 6 let ještě nedokážou 100% ovládat svěrač močového měchýře, může dojít k menší nehodě, zejména když se na noc hodně napijí, dává většina rodičů přednost cenově dostupným matracím na úkor jejich vhodnosti.

HR high resilience, studená pěna

Kvalitní matrace za dobrou cenu

Příznivá cena by samozřejmě vzhledem k výše napsanému neměla být na úkor kvality. Cenově dostupnou kolekci kvalitních matrací, které splňují veškeré požadavky ohledně zdravého vývoje páteře dítěte, najdete například ve specializovaném internetovém obchodě ProSpanek.cz, kde nás zaujaly matrace ze studené pěny Base a Aristo. Jedná se o české výrobky v moderním designu, které mají vynikající ortopedické vlastnosti a navíc prodlouženou tříletou záruku.

Matrace ze studené pěny

Až dítě povyroste

Matrace se má měnit přibližně po 5 až 7 letech, proto až dítě povyroste, můžete ji vyměnit za cenově náročnější matraci. Součástí nabídky e-shopu jsou také matrace pro starší děti a dospělé. Nalistujte tedy příslušné stránky, kde najdete matrace z kolekce ProSpánek a vyberte svému dítku tu, která nejlépe bude odpovídat jeho aktuálním potřebám a zdravému růstu.

český výrobek

 

Tagy: matrace pro děti | matrace ze studené pěny | profilace anatomických zón | ProSpanek | studená pěna

Komentáře