Děti, protáhněte se mezi hraním a učením!

Datum publikace: 21.11.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Hry a volný čas | Bydlení | Hračky pro děti | Vývoj předškoláka | Dětský pokojíček | Jak zabavit děti doma

Učení, hry na počítači a sledování televize tvoří převážnou část denní náplně většiny moderních dětí. Na pohyb už mnoho času nezbývá. Tento nešvar může mít za následek nezdravý vývoj páteře a další zdravotní problémy. Chcete jim předejít? Udělejte svým dětem v pokojíčku malou tělocvičnu!

Tělocvična v dětském pokoji

Že máte doma málo místa? Dětské domácí prolézačky SUPRAFORT od firmy TOYPEX se vejdou do každého dětského pokoje. Děti na nich rády cvičí, posilují, a rovnají si tak páteř nezdravě ohnutou příliš častým sezením. Sestavy se snadno instalují, je možné je obměňovat a doplňovat. Vyrábějí se s maximálním ohledem na bezpečnost dětí již od tří let.

Pro zdraví a rozvoj dítěte

A jakým nářadím můžete svým dětem domácí tělocvičnu vybavit? Zde je několik inspirativních tipů:
Ribstol, nářadí, které posiluje svaly, zlepšuje imunitu, a zároveň podporuje intelektuální vývoj dítěte. Anebo žebřiny, které jsou velmi oblíbeným prvkem u dětí.
Kruhy, které napomáhají rozvoji svalů horní poloviny těla a rovnováhy. S růstem dítěte se také zlepšuje jeho obratnost a jistota v cvičení s kruhy. Houpání pomáhá cvičit velké ale i drobné svaly a zároveň zlepšuje rovnováhu a koordinaci. Anebo šplhací náčiní, které prospívá rozvoji svalů dlaní a ramenou, což mimo jiné zlepšuje motorické dovednosti a pomáhá, například k lepšímu písmu.
Za královnu mezi dětskými prolézačkami je považována sestava ARACHNOS vděčící své oblibě šplhací síti, která je výborným prvkem pro posilování svalů rukou a nohou a pro rozvoj obratnosti a motorické koordinace.

Slovo odborníka

Naší snahou je pomáhat rodičům vytvořit domácí prostředí, které neustále povzbuzuje děti k pohybu, posilování a ve výsledku pak k lepšímu zdraví a fyzické zdatnosti,“ vysvětluje Ing. Alena Pexídrová, ředitelka firmy TOYPEX. „Klademe velký důraz na kvalitu a bezpečí. Dětské sportovní a zábavní sestavy jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů s dodržením všech potřebných bezpečnostních opatření. Na povrchovou úpravu je použita zdraví neškodná a odolná barva. Sestavy nemají žádné otevřené ostré hrany nebo spoje, kde by si dítě mohlo ublížit. Jsou zabezpečeny zátkami nebo kryty. Každý prvek sestav je promyšlen do detailů. Díly se lehce instalují, závěsné příslušenství neklouže, použity jsou fixační klipsy. Fixační držák umožňuje rychlou a komfortní regulaci výšky. Sestavy mají také vysokou stabilitu, kvalitní rozpěrný systém a vysokou nosnost do 100 kg, která byla testováno na zátěži až 150 kg,“ dodává Ing. Pexídrová.

Prolézačku sestavíte snadno

Montáž dětských sestav je velmi snadná. Instalaci základní sestavy zvládnete za hodinu. Pro doplnění uvádíme ještě několik technických informací pro tatínky:

• Většina modelů používá rozpěrný systém. Není proto třeba vrtat díry do zdi. U přístěnných modulů se používají hmoždinky do zdi.
• Ribstoly jsou předmontované, stačí spojit dvě poloviny.
• Dřevěné, závěsné a sádrokartonové stěny a stropy nejsou vhodné pro instalaci rozpěrných sestav. Přípustná nerovnost podlahy a stropu je do 5 mm.

Nevíte si rady jak Suprafort zakomponovat do pokoje Vašich dětí?

Útulný a účelně zařízený pokojíček, který s vašimi dětmi poroste, včetně sestavy Suprafort, vám může navrhnout architekta Dominika Šmatláková-Vranovičová, www.designprodeti.cz, autorka v článku použitých vizualizací.

Výhody ocení celá rodina

Prolézačky SUPRAFORT mají celou řadu výhod, a to nejen pro zdraví našich dětí:

1. Sestava je vždy po ruce. Dítě si za každého počasí vybije nadbytečnou energii a zachová si skvělou náladu. Kdo se hýbe, nezlobí!
2. Poslouží velice šikovně jako předěl pokoje na zóny, ať už pro optické oddělení zóny spaní od zóny aktivní, nebo pro označení teritoria každého z potomků, když mají společný pokoj.
3. Sestava děti spolehlivě zabaví a vysvobodí rodičům drahocenný čas na jiné věci, což se často hodí.
4. Sestava zaujme a zabaví smysluplnou činností při návštěvě kamarádů
5. Sestava děti neomrzí a dá se obměňovat. Například když se houpačka a lano schová, zavěsí se třeba lavice a lanový žebřík.
6. Tento dárek usnadní i výběr dobrých dárků na další svátky. Co třeba zavěsit na sestavu hamak, koš na basket nebo boxovací pytel?
7. Díky velké nosnosti mohou sestavu využívat i dospělí členové domácnosti.

Dětské domácí prolézačky SUPRAFORT si můžete objednat na stránkách e-shopu www.suprafort.cz nebo www.toypex.cz.

 

Tagy: dětské tělocvičny | prolézačky

Komentáře