Co je adekvátní dárek za pěkné vysvědčení?

Datum publikace: 26.05.2023

Kategorie: Hry a volný čas | Hračky pro děti | Tip na výlet

Peníze? Nový telefon? Čokoláda? S blížícím se koncem školního roku opět vyvstává otázka, čím podarovat děti za dobré známky. Vhodný dárek se bude samozřejmě lišit podle věku a zájmů dítěte, ale i tak existuje několik druhů dárků, se kterými určitě nešlápnete vedle. V tomto článku jsme pro vás připravili 5 tipů na dárky, které si navíc s dětmi užijete i vy.

Pořádná vodní akce pro celou rodinu

Nejen v horkém letním počasí v červnu může být pobyt v aquaparku dobrou tečkou za úspěšně zvládnutým školním rokem. Zážitek je vhodný pro větší i menší děti, zábavu si najdou i dospělí, tedy odměna to bude pro celou rodinu. V některých aquaparcích si můžete celý pobyt prodloužit i na více dní a pojmout ho třeba i jako malou letní dovolenou.

Ve větších aquaparcích jsou dostupné nejen klasické vodní atrakce, ale i saunové světy a možnosti vyzkoušet si potápění nebo další vodní sporty pod vedením profi instruktorů. Už dávno neplatí, že za pořádným akvaparkem musíte do zahraničí. Mezi ty nejlepší u nás určitě patří Aquapalace v Praze, Babylon v Liberci a Aqualand Moravia u Brna.

Úniková hra pro partu spolužáků

Zážitkové dárky pro děti jsou obecně lepší volbou, než hračky nebo elektronika. Ty nejpozději za pár let omrzí či půjdou do šrotu, ale vzpomínky ze zajímavých zážitků s rodinou mohou zůstat až do konce života. Právě únikové hry představují výborný zážitek pro větší i menší děti.

Stačí si pouze dobře vybrat téma a lokaci, kde bude hra probíhat. Pro ty nejmenší se může hodit venkovní úniková hra v zoo, pro ty větší můžete zvolit i náročnější únikové hry pořádané v uzavřených prostorech, které mají většinou strašidelnou atmosféru (pořadatel by měl vždy uvádět od jakého věku dítěte je hra vhodná). Únikovku můžete absolvovat se svými dětmi a nebo je na ni vyslat samotné s partou spolužáků nebo kamarádů.

Pobyt se zvířátky pro nejmenší

Zvláště ty menší děti určitě potěší zážitek nebo pobyt se zvířátky. Existuje mnoho zoologických zahrad i statků a ekofarem, které takové pobyty nabízejí. Ve většině případů se zde může ubytovat celá rodina a kombinovat pobyt s domácími zvířátky například s výlety po okolní přírodě. V některých zoologických zahradách se děti mohou o neškodná zvířátka i postarat pod dohledem chovatelů.

Podobnou možností je pak třeba lekce jízdy na koni nebo na poníkovi, pro děti to může být velmi pěkná vzpomínka či začátek nového koníčku. Možná odtud slovo koníček pochází.

Inspirujte se koníčky a zájmy vašeho dítěte

Mají-li vaše děti nějaké jasné koníčky či zájmy, inspirujete se jimi. V případě prvňáčků či menších dětí obecně to nemusí být tak jednoduché, ale i ty mají často oblíbené aktivity. Pokud máte doma zapáleného sportovce, pořiďte mu nové vybavení nebo cokoliv, co mu zatím na tréninku chybělo. Podpoříte ho tak v tom, co má rád a v čem se může dále rozvíjet. Jestli vaše starší děti tráví většinu času u obrazovky počítače, nedělejte, že to neexistuje. Za vysvědčení nemusíte hned pořizovat novou hru nebo počítač, ale třeba knihu podle počítačové hry nebo lístky na gamingovou událost nebo tábor.

Zdroj foto: Esennce.cz.

Komentáře