Pěnové puzzle a koberce pro děti od narození

Datum publikace: 17.04.2014

Kategorie: Miminko | Batole | Hry a volný čas | Hračky pro děti | Dětský pokojíček | Jak zabavit děti doma

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo si hraje na teplé podložce, není ani nemocný. To platí především pro malé neposedy, kteří si většinu času hrají na zemi. Pořiďte svým dětem pěnový koberec, který jim dobře poslouží nejen jako podložka, ale také jako skvělá hračka!

Kvalita a zdraví na prvním místě

Pokud patříte mezi rodiče, kteří dobře znají dětský sortiment, možná namítnete, že pěnové puzzle se už u nás nějakou dobu prodávají, a tudíž nejsou na trhu žádnou novinkou. A my Vám dáme za pravdu. Jenže pozor, milí rodičové, není koberec jako koberec. Zejména v době, kdy evropský trh čelí náporu levných výrobků z Asie, které jsou z něho čas od času staženy z důvodu obsahu vysoce toxických látek, je třeba hračky, stejně jako ostatní sortiment pro děti, vybírat velice pečlivě. Pokud se chcete vyvarovat rizika, že dětem pořídíte nekvalitní výrobky, které mohou být zdraví škodlivé, nakupujte pouze produkty od certifikovaných výrobců. V České a Slovenské republice má platný certifikát na pěnové koberce a puzzle pro děti již od narození pouze jediný výrobce, z jehož sortimentu jsme pro Vás připravili naše inspirativní tipy.

Nejen dekorace a tepelná izolace

Pěnové puzzle budou v prvních měsících života Vašeho děťátka sloužit především jako podlahová dekorace do pokojíčku a podložka s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Můžete na ni miminko položit, aby se protáhlo, anebo páslo koníčky. Později, až se posadí, začne si s jednotlivými díly hrát, může svůj koberec rozebírat a sestavovat dle libosti a procvičovat si tak koordinaci oko-ruka a jemnou motoriku. Věková hranice pro podložky je stanovena pro děti již od narození.

Pěnové puzzle s oblíbenými motivy

Dětem od 3 let věku můžete pořídit pěnovou podložku s obrázkovými motivy. Na výběr máte přitom z různých témat, největší oblibě malých dětí se tradičně těší zvířátka a dopravní prostředky. Větší děti se mohou pokusit sestavit z koberce krychli nebo jiné geometrické tvary. Vy jako rodiče oceníte především snadnou údržbu, zejména omyvatelnost. Další výhodou pěnového koberce je dobrá skladnost, díky tomu, že zabere málo místa, ho využijete také na cestách.

 

Pěnové koberce a puzzle, ale také další bezpečné a zdravotně nezávadné hračky pro Vaše malé neposedy nakoupíte v e-shopu s příznačným názvem www.malyneposeda.cz

Tagy: herní podložka | pěnové puzzle

Komentáře