Hry pro děti můžete hrát také!

Datum publikace: 02.08.2010

Kategorie: Hry a volný čas

To, že děti, které si hrají, nezlobí, je všeobecně známé. Ale víte také, že dospělí lidé, kteří hrají hry, jsou v životě mnohem úspěšnější a šťastnější? Hrajte si tedy společně s dětmi! V našem článečku najdete pár tipů, jak zabavit celou rodinu!

Úžasný svět her

Svět her je naprosto úžasný. Nejenže se v něm dokážeme dobře pobavit, ale pomáhá nám zapomenout na všechny starosti běžného života. Ať už se týkají zaměstnání, školy, peněz, zdraví, nebo samotných mezilidských vztahů. Pro děti jsou hry ještě mnohem důležitější než pro dospělé. Pomáhají je totiž připravit na jejich budoucí život. Jak to? Tak například naučit se přijímat porážku i výhru je nesmírně důležité. Hry rozvíjejí osobnost dítěte a připravují ho na výkon jeho povolání. Takže abychom to zkrátili. Máte děti? Výborně! Na následujících řádcích se dočtete, jak si můžete spolu (ale i sami) hrát, a to doma i venku! Vítejte ve světě her!       

 Hrajeme si venku

Jakmile skončí zima, sluníčko nás láká ven k prvním outdoorovým hrám. Pokud chcete vylákat od televizní obrazovky (případně od monitoru počítače) své malé předškoláčky, nemusíte vymýšlet nic speciálního. V tomto věku mají děti radost z toho, že o ně rodiče projevují zájem. Budou nadšené i z obyčejné hry na schovávanou. S malými dětmi se tato hra pochopitelně hraje nejlépe na ohraničeném pozemku vlastní (nebo nevlastní) zahrady, kde nehrozí nebezpečí, že se Vám malí pokladové skutečně poztrácejí, nebo že se jim něco ošklivého přihodí. Jestliže chcete, aby se stala Vaše hra zábavnější, pozvěte děti od sousedů jako posilu. Pokud máte větší zahradu, můžete svým malým dobrodruhům připravit bojovku se zakopaným pokladem.(Starším dětem lze připravit bojovou hru o poklad také mimo zahradu, například v lese.) Jednodušší verze hry o poklad spočívá v tom, že dáte dětem vlastnoručně vyrobenou mapku s označením místa v zahradě, kde se skrývá poklad. Jejich čestným úkolem bude poklad vykopat. Do truhličky s pokladem samozřejmě nebudete ukládat část svých úspor nebo zlato po babičce, ale sladké překvapení. Sami jistě víte nejlépe, co Vašim dětem nejvíce chutná. O něco starší děti jistě ocení, když budou muset prokázat své vědomosti a splnit několik úkolů. Zavzpomínejte na letní tábor a připravte šňůru zastávek, přičemž poklad najde ten, kdo jako se jako první dostane k té poslední. Všem maminkám vřele doporučujeme, aby pověřily režií této hry hlavu rodiny a samy se také zúčastnily hledání pokladu. Náš tip: Přemýšlíte, kde načerpat více inspirace k hraní her vhodných pro děti předškolního věku? Zeptejte se učitelky v mateřské školce. Pokud máte větší děti, položte svou otázku třeba vychovatelce v odpolední družině.     

 Hrajeme si u stolu

Když je venku chladno a nevlídně, je mnohem příjemnější, věnovat se hrám, které se dají hrát v teple domova. Že si v tomto případě Vaše děti vystačí s tím strašným počítačem plným her, které by raději ani neměly existovat? Milí rodičové, není pravda, že hraní her na počítači musí mít nutně negativní vliv na rozvoj osobnosti dítěte. Záleží na tom, jaké hry Vaše děti hrají. Nás zaujaly on–line hry pro dívky, které se hrají přes facebook, kde mohou mladé slečny pomocí myši vyzdobit třeba čokoládový dům, nebo dokonce navrhovat vlastní interiér. Nicméně se domníváme, že v této oblasti Vám poradí lépe Vaši vlastní potomkové, než my. Co se týče stolních her, nejen pro deštivé dny byste měli mít doma v záloze hry, jako je domino, kvarteto, nebo scrabble.

Začněte ještě dnes!

Přejeme Vám příjemné odreagování a věříme, že se u her nejen pobavíte, patřičně vyventilujete své emoce, ale že to Vaši rodinku pěkně utuží! A to už je pár dobrých důvodů, proč začít. Takže milí přátelé, udělejte to ještě dnes!

 Foto: Samphoto

Tagy: hry pro děti

Komentáře