ZAŽIJTE ÚŽASNÉ LÉTO V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC!

Datum publikace: 23.07.2012

Kategorie: Hry a volný čas | Maminky a tatínkové

Léto je tady! Neváhejte, vezměte rodinu a hurá do Království železnic, protože právě pro rodiny s dětmi máme po celé prázdniny speciální akci.

Pokud hledáte zajímavé místo, kde si spoustu zábavy užijí malí i velcí, pak se musíte podívat do úžasného malého světa Království železnic! Čekají tu na vás doslova stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci.
 


Přímo pod nohama pražanů vzniká na pražském Smíchově obří model České republiky v podobě modelového kolejiště. V provozu je již několik krajů ČR a postupně vznikají další. Miniaturní mašinky a auta se prohánějí zmenšenou českou krajinou a vy nevycházíte z údivu nad dokonalým provedením tohoto malého světa. Stromy, řeky, desítky lokomotiv, pohybující se auta, která svítí, blikají, brzdí, točící se větrné elektrárny, koncert skupiny Čechomor. Doslova vše, co si dokážete představit. Již teď jsou dokončeny modely Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje. V příštím roce je v plánu otevření modelu Libereckého kraje, Prahy a Středočeského kraje. Celý model České republiky má být dokončen v roce 2014.Celou miniaturní krajinu obývají tisíce a tisíce postav, které zde žijí své malé životy. Lidé spěchají na vlak, jí v restauracích, záchranáři oživují člověka na nosítkách. Na kolejišti číslo 3, které představuje českou krajinu 70.-80. let, pro vás tvůrci Království železnic připravili i zajímavý projekt komentovaných dějů přímo v kolejišti. Můžete tak vidět rozpuštění nepovoleného koncertu, setkání Charty a Solidarity, veksláka před Tuzexem a nebo opilého skladníka před vinárnou. Více jak deset příběhů pro vás připravil a okomentoval Lumír Tuček, kterého můžete znát z Pražské pětky, nebo jako scénáristu filmu Kouř.Na více než 3 100 m2 zábavy pro malé i velké najdete také výstavu současné produkce stavebnice LEGO, pro děti je připraven Pompo dětský koutek se stavebnicemi LEGO, projekce oblíbených LEGO filmů, Mašinka Tomica, herní konzole XBOX, největší výstava mašinky Tomáš v Evropě, veselé vláčky Chuggington, které si můžete ovládat úplně sami a spousta další zábavy.Od května 2011 je otevřena také samostatná expozice urbanistického modelu Prahy! V měřítku 1:1000, na ploše 114 m2 můžete vidět ucelenou expozici modelu Prahy na konci 20. století. Model je nově doplněn o speciální technologie audiovizuální techniky. Pomocí kamer si můžete například sami přiblížit a prohlédnout jednotlivé objekty, celé městské části, vyhledat a zobrazit důležité budovy, historické památky nebo rozlohy města v jednotlivých historických obdobích a sledovat rozvoj Prahy od románského období až po současnost. Vše je doplněno velkým množstvím informací z historie a současnosti města. Součástí expozice je i unikátní, ručně malovaný Šípův papírový model Prahy (24m2).A přes léto navíc každý kdo si od 1. července do 31. srpna 2012 zakoupí jakoukoli plnocennou rodinnou vstupenku, obdrží od Království železnic PC hru „LEGO Harry Potter 1-4“ v hodnotě 399 Kč jako dárek!www.kralovstvi-zeleznic.cz
 

Tagy: modely aut | modely vlaků | modely železnic

Komentáře