Inspirace pro tvoření s dětmi

Datum publikace: 30.01.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Dospívání | Vztahy | Hry a volný čas | Jak zabavit děti doma

Také nepatříte mezi rodiče, kteří nechají své děti prosedět celé volno u televizní nebo počítačové obrazovky, ale rádi s nimi něco tvoříte? Pak Vás jistě potěší naše inspirativní tipy pro Vaše společné tvoření: Velikonoční dekorace, valentýnské tvoření, anebo výroba dárků jen tak pro radost.

Dárky z lásky pro tatínka

Máte volnou chvilku? Vytvořte si něco pro radost. A pokud jste doma s dětmi, určitě je zapojte, Vaše radost bude dvojnásobná. Děti totiž tvoření milují. A protože se blíží svátek lásky, můžete se spolu pustit rovnou do valentýnské dekorace. Každého tatínka potěší, když dostane dárek z lásky, který pro něho vyrobila jeho rodina, i když to třeba nepřizná.
Valentýnské přáníčko může mít mnoho podob. Dá se ozdobit různými zamilovanými výstřižky, dekorativními samolepkami, anebo vlastními fotografiemi. Může být papírové, látkové nebo filcové. Klasické nebo v podobě mandaly. A kdo říká, že vedle zamilované dvojice nemůže stát místo amorka slon nebo sladký dortík? Fantazii se meze nekladou.

Valentynske pranicka

Náš tip: Oblíbenou techniku na výrobu přáníček představuje scrapbooking, nalepování obrázků na barevné kartičky zvládne i ten, kdo nemá zrovna výtvarné nadání, a výsledek je zaručený.

Velikonoční dekorace zvládnete sami

Pokud už letos valentýnský dáreček nestihnete, můžete se pustit do velikonoční dekorace. Drobnosti, které se prodávají v obchodech, zvládnete sami a ještě krásnější. Proč si nevyrobit plstěná vajíčka nebo kohoutky s ošatkou? Anebo si nepověsit do vázy s větévkami zvířátka z překližky vlastní výroby? Vaše děti Vám jistě rády pomohou a před každou návštěvou se budou pyšnit, jak jsou šikovné.

Velikonocni dekorace

Radost po celý rok

Svůj domov si samozřejmě můžete vyzdobit nejen při příležitosti různých svátků, ale kdykoli během roku. Do oken si můžete pověsit vystřihovánky, skládačky z pěnovky a další dekoraci, která zkrášlí oči Vašeho domova. Ostatně nápady a pomůcky na originální dárky vlastní výroby se hodí mít po ruce i pro strýčka Příhodu. Každou chvilku má přeci někdo svátek nebo narozeniny a drobnůstka, se kterou jste si dali práci - podložka, záložka do knihy nebo hračka, vždy potěší. Mimochodem tvořivou dílničkou si můžete zpříjemnit i dýchánky s kamarádkami a jejich dětmi.

Originalni vyrobky

Pro rozvoj našich dětí

Přínosem domácí tvořivé dílničky totiž nejsou jen originální výtvory a příjemné chvíle pohody, ale také to, že výroba kreativních hraček přispívá k rozvoji dětí. Ne náhodou si sady na tvoření objednávají také mateřské školy a mateřská centra. Udělejte si s dětmi hezké odpoledne a pomozte jim složit dinosaury, ušít slony nebo jiná zvířátka!

Přejeme Vám, ať se dílko podaří, hodně nápadů a hlavně radosti! Bohatý sortiment pomůcek pro Vaše tvoření, včetně provázků na quilling nebo origami, najdete v obchodě www.kutilka.cz.

Tagy: dárky | Tvoření s dětmi | výzdoby

Komentáře