Máte doma lenochy? Vyžeňte je ven!

Datum publikace: 28.03.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Výchova | Hry a volný čas | Zdraví a výživa | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka | Jak zabavit děti doma

Moderní společnost je čím dál pohodlnější. Eliminace fyzické aktivity a pobytu venku však příliš neprospívá našemu zdraví. A v případě dětí ve vývinu to platí dvojnásob. Pokud nechcete, aby v budoucnu trpěly obezitou, sníženou imunitou a dalšími civilizačními neduhy, nedovolte, aby trávily tolik času před televizní, počítačovou či tabletovou obrazovkou a vyžeňte je ven.

Kyslíková lázeň prospívá zdraví
Čerstvý vzduch má na lidský organismus blahodárný vliv. Kyslíková lázeň nám prospívá jak po fyzické, tak po duševní stránce. Pobyt venku pomáhá uvolňovat stres, relaxuje mozek a posiluje imunitní systém. Ve spojení s fyzickou aktivitou pak posiluje svaly a udržuje nás celkově v dobré kondici. Děti, které nejvíce baví pobyt venku formou hry, proto rády tráví volný čas na hřišti. Pokud máte výhodu vlastní zahrady a hledáte způsob, jak zvednout své ratolesti alespoň na chvilku od jejich oblíbených sedavých aktivit, postavte jim dětské hřiště. Nemusí být velké, stačí jen pár prolézaček, kde se budou moci protáhnout.

Dětské prolézačky

Dětské hřiště může mít mnoho podob
V případě omezeného rozpočtu můžete dětem pořídit dřevěnou houpačku, zavěsit jim na strom lano či šplhací tyč nebo koupit jednoduchý domeček z plastu. Jestliže však hledáte elegantní řešení, jak zabavit děti, a zároveň zkrášlit nevyužitý kout zahrady, vřele Vám doporučujeme koupit některou z dřevěných hracích sestav. Pro menší děti jsou ideální sestavy s pískovištěm, domečkem a skluzavkou. Větší děti více ocení mosty, provazové žebříky, šplhací stěny a náročnější prolézačky. Jestliže je Vaší prioritou nadčasovost, jistě oceníte praktičnost dětských hřišť Jungle Gym, která mají podobu stavebnicového systému, a můžete je proto dle libosti upravovat a rozšiřovat o další komponenty či doplňky. Bezpečnost a odolnost vůči opotřebení jsou naprostou samozřejmostí.

Dětské hřiště

Vyrazte do přírody
Pohyb na čerstvém vzduchu samozřejmě prospěje nejen Vašim dětem, ale i Vám samotným. Ale protože pro dospělé jsou vhodnější trošku jiné pohybové aktivity než dovádění na hřišti, připravili jsme pro Vás několik tipů na rodinné jarní výlety. Navštívit můžete nejen hrady a zámky, ale také třeba kozí farmu, skanzen, motokárové nebo dostihové závodiště nebo výstavu veteránů. A pokud svou exkurzi spojíte s pořádným výšlapem, uděláte hodně pro zdraví celé rodiny. A za odměnu se pak můžete posadit zpátky ke své oblíbené obrazovce a podívat se na hezký film.

Zdroje foto: Profimedia, JungleGym

Tagy: dětské hřiště Jungle Gym | mosty | prolézačky | provazové žebříky | šplhací stěny

Komentáře