Zabavte děti výrobou funkční sopky

Datum publikace: 31.05.2016

Kategorie: Hry a volný čas | Hračky pro děti | Jak zabavit děti doma

Vymyslet program, který by zabavil děti různého věku, není vůbec jednoduché. Přinášíme vám inspiraci, jak zabavit mladší dítě i to v pubertálním věku. Vyrobte s nimi krajinu s funkční sopkou.

Co budeme potřebovat:

Modelit
Lepidlo Herkules
Karton – pevnější jako základ
Skleničku
Nůžky
Špejle
Štětec
Tempery
Noviny, příp. papírové ubrousky
A samozřejmě šikovné ručičky :)

Šikovné ručičky

Jak na to?

1. Na sopku potřebujeme skleničku, kterou „obalíme“ modelitem. Dcerka si přála krajinu s dinosaury, a tak si vzala plastové hračky jako předlohu. Vůbec neřeště, že dinosaurus vypadá spíš jako pes nebo že tvar není dokonalý, vždyť to tak není ani v přírodě. Hlavně, že se děti baví!

Práce s modelitem je podobná jako s modelínou, rozdíl je v tom, že Modelit můžete uvařit ve vodě nebo upéct v troubě, kde ztvrdne a dětem zůstane výtvor na památku.

Tip: Před samotným modelováním je potřeba hmotu propracovat, aby změkla. Pokud se lepí, stačí ruce trochu namočit vodou.

Práce s Modelitem

Výtvory uvařte nebo upečte

2. Výtvory uvařte nebo upečte. Při vaření se nám sopka rozlomila, proto doporučuji tento díl krajiny raději upéct. U pečení je potřeba počítat s tím, že modelit zhnědne.

Ani tato příhoda nám nadšení nepokazila a jednotlivé díly jsme jednoduše přilepili lepidlem Herkules.

Barvení

3. Na řadu přichází barvení jednotlivých dílů. Po zaschnutí je přilepte na namalovaný karton. My jsme přilepili jen prvky krajiny, dinosauři jsou volně položeni, aby si s nimi mohly děti hrát.

Už se to rýsuje

4. Model je hotový, a tak je čas na sopečné erupce…

Láva je vlastně jednoduchou chemickou reakcí octa a jedlé sody. Pro barevný efekt jsme použili červenou potravinářskou barvu.

Vše je připraveno a jde se na to

Erupce

Nejlepší na celém výtvoru je jeho opakované použití, ať už pro samotný výbuch, který doporučujeme realizovat raději venku, tak pro možnost využití jako hrací desky. A věřte, že s vlastnoručně vyrobenými hračkami se hraje mnohem lépe než s těmi koupenými. Nezapomenutelný je i čas, který společně strávíte.

Malá ukázka kreativity

Přidáváme ještě malou ukázku dětské fantazie výroby z Modelitu a přejeme hodně zábavy. :)

Výrobky z Modelitu

Tagy: domácí sopka | modelit | sopka | výtvory z modelitu

Komentáře