Když tatínek odejde od rodiny

Datum publikace: 28.11.2010

Kategorie: Maminky a tatínkové

Opustil Vás manžel a Vy jste zůstala sama s dítětem nebo s více dětmi? Jakou strategii máte zaujmout? Lze této situaci předejít? Dočtete se níže.   

Jaká je Vaše vyjednávací pozice?

Pokud Vás životní partner opustí, musíte zaujmout strategii, která Vám umožní co nejlépe hájit své zájmy a hlavně zájmy Vašeho dítěte. Volba strategie je závislá především na Vaší vyjednávací pozici v okamžiku opuštění. Jen ať si jde! Tak pozor, tohle si můžete dovolit vyslovit naplno pouze v případě, že máte silnou vyjednávací pozici. To znamená, že Váš partner žije v bytě, který byl pouze Váš ještě předtím, než se k Vám přistěhoval. Pokud jste manželé, měla byste celou situaci probrat situaci se svým právníkem, aby Vám po právní stránce vysvětlil Vaši pozici. Investice do konzultace se vyplatí. (Jestliže svého advokáta nemáte, použijte vyhledávač na internetu. Stačí jen zadat heslo rozvodový právník.) Pokud se o své děti staráte, rozsudek soudu s největší pravděpodobností bude ve Váš prospěch. Budete žít nadále ve svém vlastním bytě se svým dítětem nebo dětmi, ale bez manžela, který se rozhodl, že od Vás odejde, a který Vám bude platit alimenty. Když je situace opačná, tedy, že Vy žijete s dítětem v bytě či domě, který Vám nepatří, už si tolik vyskakovat nemůžete. Zde budete v zájmu dítěte nucena potlačit své emoce a přistoupit na rozumnou dohodu. Třetí a nejčastější situace nastává v případě, že jako manželé máte pořízený společný byt na hypotéku. Jen málokterý ex-partner je natolik velkorysý, že kromě alimentů bude své ex-manželce přispívat na hypotéku na byt, v němž sám nebydlí. (Jednou z možností je prodat byt zatížený hypotékou a rozdělit si výnos.) Není ničím výjimečným, že manžel přivede do jiného stavu podstatně mladší milenku, se kterou se rozhodne žít namísto své původní rodiny. Zde lze často využít tzv. falešné velkorysosti, tedy, že manžel je ochoten ve finančních záležitostech ustoupit jen proto, abyste svým postojem usnadnila rozvod.           

Mohla jste si tohle všechno ušetřit?

Mohla jsem si tohle všechno ušetřit? Tak přesně tuto (nejčastěji řečnickou) otázku si minimálně jednou položí většina žen v této situaci. Rozchody a rozvody je sice třeba posuzovat případ od případu, avšak již při samotné volbě partnera existují určité signály, které by Vás měly předem varovat, že se jedná o typ člověka, který Vás a dítě celkem snadno opustí. Když si například vezmete partnera, který odešel od své přítelkyně nebo manželky s malým dítětem, není vyloučeno, že to udělá znovu. Milé dámy, než proto učiníte zásadní rozhodnutí týkající se založení rodiny, zjistěte si o potencionálním otci svých dětí co nejvíce praktických informací. A nezapomeňte střízlivě naslouchat svým uším. Pokud je Váš chudáček nucen utéct od své strašné manželky k Vám, dejte si pozor na to, abyste za pár let nebyla pro změnu strašná Vy.  Že už je na tyto varovné signály trochu pozdě? Nikdy není pozdě. Hlavu vzhůru! Tento vztah nevyšel, příště to bude lepší. Možná i díky tomu, že máte více zkušeností.       

Foto:  aidscenter.ge

Tagy: odejde od rodiny

Komentáře