Mateřská centra zpestří Váš život

Datum publikace: 03.03.2011

Kategorie: Maminky a tatínkové

Cítíte se na mateřské nebo rodičovské dovolené osamělá, anebo máte pocit, že Vám zakrňuje mozek? V mateřském centru najdete přátele pro sebe i pro své dítě a navíc se zde můžete účastnit zajímavých kurzů.   

Skončete kolotoč bez konce

Pokud Vaše nejlepší kamarádka nemá stejně staré dítě nebo děti, můžete se často cítit osamělá, i když máte milujícího manžela a hodně přátel. A jestliže není po ruce hlídací babička, dědeček, anebo teta, pak jsou všechny Vaše dny k nerozeznání podobné. Ráno vstanete k dítěti a rozespale je krmíte. Pak musíte uklidit, uvařit a vyžehlit. Protože malému drobečkovi se nechce dopoledne spát, nestihnete ani polovinu z toho, co jste potřebovala udělat. Odpoledne vyrazíte s kočárkem na nákup, stavíte se v lékárně, pak si hrajete, koupete, krmíte a večer se snažíte dodělat vše, co jste nestihla. A druhý den můžete začít znovu. Jen tak mimochodem, na kafe s kamarádkou nezbyl vůbec čas, třebaže jste za celý den vlastně „nic neudělala“. Výsledky Vaší práce nejsou nikde vidět. Nevadí, řeknete si. Stejně má Vaše zaměstnaná přítelkyně úplně jiné starosti. Ale není divu, pokud závidíte manželovi, že za sebou každé ráno zaklapne dveře a vrátí se až večer. A možná také po čase začnete propadat depresi. Milá maminko, nezoufejte! Existuje cesta, jak se dostat ven z tohoto kolotoče bez konce. Pokud začnete navštěvovat mateřské centrum, Váš svět bude mnohem pestřejší.                

Buďte aktivní máma

Není divu, že mateřská centra zřizují právě maminky na mateřské dovolené. Hlavním cílem je zabránit sociální izolaci žen na mateřské a rodičovské dovolené. V centru si najdete kamarádky, se kterými si můžete popovídat, a Vaše děti si zde pohrají se stejně starými kamarády. Program mateřských center bývá velmi pestrý. Organizují různé zajímavé akce při příležitostech, jako je Mezinárodní den dětí, Den matek, anebo masopust. Dále pořádají zájmové kroužky a výtvarné, hudební, jazykové a pohybové kurzy pro děti i dospělé, a to za nízké ceny. Pod záštitou některých mateřských center fungují malé mateřské školky. Jiná centra nabízejí krátkodobé hlídaní dětí, které můžete využít také v době, kdy máte jazykový kurz pořádaný centrem. Neseďte doma a buďte aktivní máma! Najděte ve vyhledávači seznam mateřských center v blízkosti Vašeho bydliště a zajděte se do některého z nich alespoň podívat. S největší pravděpodobností nezůstanete jen u dívání. A pokud budete mít chuť, můžete se v budoucnu podílet také na zajišťování programu i samosprávě.

Tagy: mateřská centra

Komentáře