Jste připraveni na jarní vycházku?

Datum publikace: 16.03.2011

Kategorie: Miminko | Batole | Předškoláci | Školáci

Také už se nemůžete dočkat, až s dětmi vyrazíte na jarní procházku? Aby se jim dobře chodilo, potřebují kvalitní a pohodlné botičky. Že kupujete dětské botičky poprvé? Poradíme Vám, jak vybrat ty správné.  

Vybrat dětské botičky není snadné

Když venku konečně roztaje sníh a trochu se oteplí, schováme vysoké kozačky i těžké sněhule do komory a na nohy si obujeme jarní boty. Také naše děti potřebují výměnu zimních botiček za jarní, ale protože jim rostou nožičky, cílem naší první jarní vycházky obvykle bývá obchod s obuví. Dětské boty samozřejmě můžeme koupit také v internetovém obchodě. V obou případech však řešíme stejnou otázku, a to jak vybrat ty správné. Rodiče starších dětí již mají s nákupem bot zkušenosti. Dobře znají výhody kožených i syntetických bot, stejně jako tvar nožičky svého dítěte, a proto vědí, podle čeho vybírat.

Kupujete první botičky?

Ovšem rodičům dětí, které do svých prvních botiček teprve dorostly, tato zkušenost pochopitelně chybí. Ptáte se, jaké parametry by měly splňovat botičky pro malé chodce? Pro malé děti jsou ideální pevné kožené botičky s opatkem, kterým je zpevněná pata, šněrovací botičky pro zpevnění kotníčků, nejlépe botičky zvané "capáčky", které vynikají svou měkkou podešví a lehkostí. Základem pohodlné chůze je správná velikost boty. Optimální nadměrek se pohybuje v  rozmezí od 0,8 do 1,2 cm. U větších dětí může nadměrek dosahovat až 1,5 cm, ale nikdy více. Náš tip: Pokud Vaše dítě trpí některou z ortopedických vad, a musí nosit ortopedické vložky, pak je důležité kupovat botičky současně s vložkami. Vložky zmenšují prostor uvnitř boty, a proto velikost boty, která by normálně seděla, může s vložkou tlačit.

 

Oblíbené botičky pro Vaše dětičky

Mnoho rodičů si pochvaluje značku obuvi Superfit, vynikající svou lehkostí, ohebnou podešví i pěkným designem. Tento výrobce nabízí také 100% nepromokavou obuv s membránou Gore-tex. Důležité je, že obuv Superfit doporučují také vybraní čeští ortopedi, kteří měli možnost se s jejich kvalitami seznámit. Rostoucí oblibě se rovněž těší treková obuv OLANG, za což vděčí svému stylovému designu i kvalitě. Díky membráně jsou nepromokavé. Všechny tyto botičky pohodlně nakoupíte v internetovém obchodě www.boticka.cz. Pokud už máte větší děti, tak Vás kromě botiček jistě budou zajímat také kvalitní školní a studentské batohy Topgal a Hama.

  

Přejeme příjemné vykročení!

www.boticka.cz

Přečtěte si také:

Navštivte také: Maminky a tatínkové, Jak být dobrým rodičem

Komentáře