Chcete podpořit své dítě v pohybu? Pořiďte mu airtrack

Datum publikace: 17.08.2023

Kategorie: Novinky na trhu | Hry a volný čas

Také vaše děti stále skáčou a zkoušejí nové triky? Možná tančí, dělají gymnastiku nebo se věnují parkouru či bojovým sportům. Pokud ano, bude se jim hodit airtrack, což je speciální cvičební podložka, která se využívá právě při tréninku nebo jen tak pro zábavu.

Airtrack je druh cvičební žíněnky, která je vyrobena ze speciálního odolného materiálu a naplněna vzduchem. Má celou řadu výhod – ocení je nejenom děti, ale především jejich rodiče.

Bezpečnost je až na prvním místě

První výhodou airtracku je bezpečnost. Polstrovaný povrch utlumí nárazy i pády. Nové pohyby a cviky, únava a další faktory mohou snadno vyústit v nepříjemný úraz. Ne tak v případě používání airtracku. Dopad na podložku je měkký a riziko zranění nižší.

Dopřejte dětem pravidelný trénink venku nebo doma

Airtrack poslouží dětem které tančí, potřebují natrénovat akrobatické prvky, skoky, pády, přemety, kotouly a další cviky, které vyžadují stabilitu nebo při nichž je důležité zkoordinovat pohyb. Pravidelný trénink na podložce podporuje nabytí nových dovedností a dítě se tak bude neustále zlepšovat. Podložka se navíc dá použít jak venku, tak i ve vnitřních prostorách. Není problém umístit ji do obýváku nebo dětského pokoje.

Hlavně nezapomenout na důkladné protažení

Po každém tréninku je potřeba se důkladně protáhnout. To pomůže následné regeneraci svalů, které po zápřahu nebudou tolik bolet. I na tuto závěrečnou část cvičení je airtrack ideální. Děti zlepší svou flexibilitu a rozsah jednotlivých pohybů. Pokud vy sami milujete jógu nebo třeba pilates, nejspíš si podložku od dětí čas od času půjčíte.

Nedělá vaše dítě žádný sport? Možná začne

Žíněnku využijí i děti, které se ještě žádnému sportu nevěnují systematicky. Mohou na airtracku jen tak dovádět a užít si spoustu zábavy samy nebo s kamarády. I to je jeden ze způsobů, jak je přivést ke sportu a zvýšit jejich chuť k pravidelnému cvičení. Čím dříve zařadí pohyb do své denní rutiny, tím lépe pro ně.

Kdo se zlepšuje, víc si věří

Jakmile se dítě naučí nový prvek a někam se posune, zákonitě z toho má radost. Kromě motivace k cvičení získá dítě sebedůvěru. S novými dovednostmi se může pochlubit nejenom vám, ale také kamarádům. Nebo se mu díky nim podaří zazářit na příštím tréninku.

Airtracky se prodávají v různých velikostech a barevných provedeních. Pro úsporu místa se dá jednoduše vyfouknout a sbalit. Zpět do akce ho dostanete nafouknutím během několika málo minut.

Zdroj foto: Master1305  / Shutterstock.com

Komentáře