Co je třeba vědět o těhotenském polštáři

Datum publikace: 24.09.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Těhotenství

Problémy s usínáním pocítí většina budoucích maminek. Jak se vůbec dá vyspat s neustále rostoucím bříškem, bolestmi zad a nadýmáním? Úlevu (a spánek) Vám může poskytnout těhotenský relaxační polštář, který vypadá jako velký preclík.

Usínání…

Usínání je nejlepší v pozici na boku, protože pouze tehdy se snižuje tlak na dutou žílu. Díky tomu krev proudí z dolní části těla k srdci a dalším orgánům (mozku, dělohy) mnohem snadněji. Ležení v této pozici usnadňuje také činnost ledvin a zároveň snižuje riziko vzniku křečových žil. Se správnou podpěrou těla se budete cítit ještě lépe.

Opora celého těla

Při relaxaci na boku můžete mezi pokrčená kolena vložit těhotenský polštář ve tvaru písmene C (např. Motherhood) tak, aby delší část polštáře podpírala záda. Tato pozice přináší úlevu od bolestí zad. Usnadní dýchání a omezuje nadýmání.

Komfort a kvalita

Důležité je, aby se polštář nedeformoval. Toho lze docílit, pokud výrobce použil správnou výplň, např. polyesterové duté vlákno, které drží svůj tvar a zajišťuje tak stálý komfort. Vhodnější je volit bavlněné povlečení je příjemné na omak a navíc vás nebude zbytečně zahřívat. Náhradní potah se bude také hodit.  

  

Těhotenský a kojicí polštář Motherhood 

Pomůcka ke krmení

Těhotenský polštář se osvědčí nejen v období těhotenství, ale i při kojení. Postačí, když si „omotáte“ polštář tak, aby jedna jeho část byla oporou zad a druhá ramen, kde budete držet miminko.

Poporodní bolesti

Těhotenský polštář se osvědčí i tehdy, kdy trpíte hemeroidy (častý výskyt v těhotenství), nebo po nástřihu.

Těhotenský a relaxační polštář najdete v e-shopu www.motherhood.cz .

Tagy: relaxační polštář | těhotenský polštář

Komentáře