Jděte na vši chytře! Už žádné stříhání a holení!

Datum publikace: 25.03.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Zdraví a výživa | První pomoc

Přinést si ze školky nebo ze školy vši dříve znamenalo zejména pro holčičky katastrofu. Rodiče vzali do rukou nekompromisně nůžky, případně pak ještě mašinku a dívčí korunka krásky zmizela jako pára nad hrncem. Pro chlapce nebyl tento zásah tolik traumatizující, ale proč volit tak radikální řešení, když existuje citlivější?

Stačí zajít do lékárny
Stačí jen zajít do lékárny a vybrat si některý z přípravků proti vším. Mezi nejprodávanější patří Hedrin, a to nejen pro svou vysokou účinnost, ale i z toho důvodu, že nelikviduje vši chemicky, nýbrž fyzikálně. Tento přípravek totiž obsahuje Dimeticon, což je látka, která obalí veš podobně jako smršťovací folie. Zasažená veš sice nadále saje krev, ale kvůli „obalení“ nemůže vylučovat vodu, která se v ní hromadí. A pak už je jen otázkou času, než praskne.
Právě protože Hedrin neobsahuje žádné dráždivé chemikálie, jako jsou pesticidy nebo insekticidy, lze ho doporučit i dětem s velmi citlivou pokožkou, alergikům, astmatikům, těhotným a kojícím maminkám.

Tekutý Hedrin proti vším

Účinek hodinu po aplikaci
Účinek nastává již jednu hodinu po aplikaci. A jak se vlastně Hedrin používá? Jednoduše. V závislosti na tom, zda zvolíte roztok nebo sprej, buď vetřete, nebo nastříkáte do suchých vlasů a necháte působit. Po hodině umyjete vlasy běžným šamponem, a poté vyčešete prasklé vši, které nespláchla voda. Pro týdnu je třeba postup opakovat, abyste odstranili vši, které se mohli během týdne vylíhnout z hnid.

Hedrin sprej proti vším

Už žádná obtěžující vyčesávání!!
Další výhoda, kterou Hedrin přináší je, že odpadává vyčesávání, jako u jiných odvšivovacích přípravků. Hřebínek slouží pouze pro kontrolu, zda-li se vši vylíhly nebo ne. Velmi šikovný je speciální hřebínek Hedrin, jehož konstrukce garantuje vysokou spolehlivost diagnostiky vší. Tvar a vzdálenost zubů byly navrženy tak, aby umožnily najít vši a hnidy všech velikostí i ve velmi hustých vlasech. Kontrola by se měla provádět každý den, zejména když děti chodí do kolektivu –do školy či školky. Bohužel jistě mnoho z nás zná situaci, kdy se vši vrátí. Většinou je to způsobenou právě nedokonalým sledováním již nakladených hnid a jejich nedůsledným odstraňováním. Důležité je kontrolovat všechny členy rodiny, včetně babiček.

Důležité je kontrolovat všechny členy rodiny

Do boje proti vším!
Zapomeňte na stříhání a holení vlásků a jděte na vši chytře. Kompletní výbavu do boje proti vším pořídíte na stránkách e-shopu www.euromd.cz, a to včetně preventivního postřiku, jehož použití minimalizuje riziko nákazy. A jak jsme již zmínili na začátku, Hedrin je k běžně k dostání také v každé lékárně. Ve formě roztoku i spreje.

Zdroj foto: Profimedia.cz

Tagy: Hedrin | připravky proti vším | vši

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Komentáře