Kdo si lepí, nezlobí!

Datum publikace: 29.05.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Hry a volný čas | Jak zabavit děti doma | Školní pomůcky

Kreativní činnosti jsou neobyčejně prospěšné pro rozvoj dítěte. Zlepšují jemnou motoriku, podporují fantazii a přináší dětem radost z vlastní tvorby. Nehledě na to, že děti zabaví, takže nemají čas na zlobení. Nepostradatelnou pomůckou každého malého kreativce je lepidlo. Jak ale vybrat lepidlo pro děti? Jaké nároky by mělo splňovat?

 

Bezpečnost především

Je zřejmé, že lepidlo, které používají děti, by mělo být především bezpečné. Z hlediska bezpečnosti jde zejména o to, aby si děti lepidlem neslepily prsty. Z tohoto důvodu jsou pro malé kreativce vhodná spíše disperzní lepidla, která jsou ředitelná vodou, a na rozdíl od vteřinových lepidel nelepí okamžitě, nýbrž až po chvilce. Prstíky umazané od lepidla ředitelného vodou se dají snadno očistit, a nehrozí zde žádné riziko, že by mohlo dojít k poranění jemné kůže na bříškách prstů.

Herkules - české lepidlo

Zdravotní nezávadnost

Neméně důležitým kritériem je zdravotní nezávadnost. Z lepidla by se neměly uvolňovat žádné toxické látky, které mohou způsobit dýchací obtíže nebo jiné zdravotní komplikace. Z tohoto důvodu je třeba pečlivě číst informace na obalu. Bohužel ne na každém obalu, zejména v případě asijských lepidel, se Vám podaří tyto klíčové informace zjistit. Většina rodičů proto důvěřuje známým českým produktům, které sami v dětství používali. Ukázkovými příklady jsou bílá lepicí pasta (která je určená na papír) a Herkules, univerzální lepidlo na papír, textil, dřevo, korek a další materiály.

Schválení Státním zdravotním ústavem

Vzhledem k univerzálnosti použití, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti se Herkules stal nejoblíbenějším českým lepidlem. Jedná se o disperzní lepidlo na bázi polyvinylacetátu, které neobsahuje žádná organická rozpouštědla, je nehořlavé a ředitelné vodou. Jen pro úplnost, Herkules byl schválen Státním zdravotním ústavem jako zcela nezávadné lepidlo vhodné pro styk s potravinami a využívá se i k lepení sáčků mouky, cukru a čajů.

Aby lepidlo lepilo

Bezpečnost a zdravotní nezávadnost by neměly být na úkor užitných vlastností lepidla, především jeho schopnosti lepit. Na trhu se totiž můžete setkat s lepidly pro děti, která jsou skutečně bezpečná, jenže bohužel nedrží lepené objekty pohromadě, anebo je drží jen velmi krátkou dobu. To bohužel zjistíte až doma, když lepidlo použijete. A to je další důvod, proč dát přednost osvědčeným českým produktům.

Herkules - produkty

Pohodlné použití bez plýtvání

Lepidla z hlediska složení jsme už důkladně probrali, nyní se pojďme podívat ještě na obal. Pro děti jsou nejvhodnější takové obaly, které jsou ergonomické, velikostně přizpůsobené pro dětské ručičky a umožňují pohodlné použití. Ideální jsou buď lepidla s aplikátorem, nebo tzv. lepicí tyčinky, které zároveň zamezují plýtvání. Toto řešení je výhodné nejen pro naši peněženku, ale také z hlediska následného úklidu.

Náš tip: Letošní novinkou je lepicí tyčinka z rodiny Herkules nebo menší balení s aplikátorem. Česká lepidla Herkules nově nabízí úzký aplikátor na menším balení a u většího balení je aplikátor napodobující fix. Tyto uzávěry se navíc kompatibilní pro lahvičky různých obsahů (30g, 130g a 250g). Velkou výhodou je přesnější aplikace lepidla.

Herkules lepící tyčinka

Takže, milý rodičové, nezapomeňte: bezpečnost, zdravotní nezávadnost, schopnost lepit (nejlépe po chvilce, aby si dítě stihlo v klidu srovnat a upravit lepené objekty) a pohodlné použití!  To je inovovaný Herkules.

Logo Druchema

Tagy: české lepidlo | disperzní lepidlo | lepidlo Herkules | lepidlo vhodné pro děti

Komentáře