Když vůně pomáhá (nejen) těm nejmenším

Datum publikace: 03.01.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Péče o miminko | Kosmetika pro děti

Ať už máte doma čerstvé miminko nebo už větší dítě, předškoláka nebo školáka, určitě víte, co radostí, ale i starostí to obnáší. Každý chce svým dětem dát jen to nejlepší, výchovou, vzděláním a zázemím začínaje a tou nejlepší péčí konče. Opominout bychom ale neměli ani výběr kosmetiky, protože běžná kosmetika obsahuje řadu syntetických látek, které mohou citlivější dětskou pokožku zbytečně dráždit. Kvalitní dětská přírodní kosmetika s aromaterapeutickými účinky od české společnosti Nobilis Tilia je přitom důkazem, že to jde i bez chemie.

Aromaterapeutické přípravky jsou vhodné pro kojence od 9. týdne věku nebo krátkodobě při potížích i dříve – v tom případě ale doporučujeme konzultovat s odborníkem, nejlépe aromaterapeutem. Obecně je aromaterapie při péči o děti vhodná jak na akutní potíže, mohou to být třeba bolesti bříška, ale i třeba kašel nebo zahlenění, ovšem aromaterapie působí také preventivně. Éterické oleje totiž zvyšují imunitu a podporují přirozenou odolnost dětského organizmu. A přírodní přípravky založené na panenských rostlinných olejích jsou pro dětskou pokožku blahodárné, neboť ji zvláčňují, regenerují a chrání.

Bezprostředně po porodu je nejvhodnější lehce otřít miminko suchou plenkou a v prvních dnech po narození nepoužívat žádné kosmetické přípravky, a to ani ty přírodní. Pokožka novorozence má totiž přirozenou ochrannou vrstvu a postupně se adaptuje na nové prostředí. U novorozenců s citlivou pokožkou může navíc narušení této vrstvy vést k pozdějším alergiím. Proto je vhodné pak začít používat k ošetření pokožky kojenců pouze čisté rostlinné oleje jako například mandlový, meruňkový nebo šípkový, ideálně samozřejmě v té nejvyšší, tedy bio kvalitě. Výjimkou je předčasný či náročný porod - to se doporučuje co nejdříve použít masážní olej Růženka BIO s jojobovým olejem, který je svým složením nejblíže lidské pokožce. Navíc obsahuje i stopové množství růže, ta odstraňuje poporodní trauma a podporuje nově vznikající vztah miminka a jeho nejbližších.

Kojenecký olej Růženka

Od devátého týdne už pro péči o pokožku miminka můžete používat i masážní olej Žofie, má totiž velmi příjemnou vůni, která po koupeli spolu s jemnou masáží děťátko spolehlivě uklidní, uvolní případné svalové křeče a dodá pohodovou náladu. Místo oleje lze také použít Dětské pleťové mléko Klára, které má díky heřmánku zklidňující a hydratační účinky, obsažené vitamíny podporují regeneraci a ochranu pokožky. Pravidelné masáže miminek i dětí jsou ideálním rituálem, který navíc rozvíjí a podporuje vztah maminky a dítěte.

Tělový a masážní olej Žofie Pleťové mléko Klárka

Pro péči o vlásky se už po prvních dnech života hodí Dětský šampon s medem a heřmánkem, který neštípe v očích. Voní po mandarince a heřmánku, vlásky myje šetrně, zároveň vyživuje vlasovou pokožku a díky obsahu zinku ji i zklidňuje a pomáhá při ošetření šupinatosti ve vláskách (stačí nechat působit alespoň dvě minuty a poté šetrně omýt).

Šampon s medem a heřmánkem

Podobně i Levandulový pudr Leontýna s jemnou strukturou talku umožnuje už od prvních týdnů vstřebávání nežádoucích látek z pokožky – pomůže třeba s nadměrnou vlhkostí při pocení nebo problémech vzniklých při podráždění kůže, často se vyskytujících při používání dětských plen. Opruzeniny, potničky, svědění, ekzémy a podobně zmírňuje obsah prášku oxidu zinečnatého a levandulového éterického oleje.

Osvěžovač vzduchu Pro miminko s praktickým rozprašovačem provoní, pročistí a zvlhčí vzduch v místnosti. Obsahuje velmi jemnou koncentraci BIO éterických olejů, proto je vhodný už od narození, třeba i pro usnadnění dýchání miminka při zahlenění. Podporuje klidné dýchání a pokojný spánek, v případě potřeby rozpouští hleny a zmírňuje zduření nosní sliznice. Pro prevenci je vhodné jej nastříkat několikrát denně po místnosti, kde miminko pobývá či spí. Při onemocnění pak tuto směs stříkejte i na hrudníček a chodidla a jemně vmasírujte do pokožky.

Osvěžovač vzduchu pro miminka

Při péči o miminka i větší děti vyzkoušejte i květové vody - v biokvalitě – ty jsou takzvaným hydrolátem vznikajícím při zisku éterických olejů. Jsou to v podstatě vzácné vody obohacené o obsahy zbytků částí éterických olejů, které svými jemnými, ale účinnými složkami příznivě působí šetrně na psychickou i fyzickou pohodu dětí i dospělých. Trápí-li vaše děťátko opruzeniny, použijte Květovou vodu levandulovou pro zklidnění podrážené pokožky, nebo květovou vodu Tymiánovou, vhodnou i pro zchlazení při horkých letních dnech. Při opruzeninách, odřeninách či různých vyrážkách je pak velmi účinný Zklidňující gel Levantis, který obsahuje řadu hojivých látek a éterický olej z levandule, takže působí jak preventivně, tak při obtížích a uleví i od svědivosti.

Přímo pro péči o jemnou dětskou pokožku se zrodila i speciální mýdla, u nichž oceníte především to, že díky čistě přírodním složkám se vyvarujete nebezpečí vysušování a podráždění pokožky. Ač určená primárně pro děti, jejich péči si zaslouží i rodiče, uvidíte, že čistě přírodní mýdla jsou i pro vaši pokožku příjemným pohlazením. Dětské přírodní bylinné mýdlo Amorek obsahuje směs éterických olejů, které harmonizují psychiku a zároveň šetrně pečují o pokožku. Jako prevenci při dýchacích potížích je vhodné Přírodní olivové mýdlo s mateřídouškou, která pomáhá uvolňovat hleny při zánětech dutin a má antibakteriální a antimykotické účinky.

Přírodní rostlinné mýdlo Amorek

Jak už jsme psali výše, aromaterapii oceníte nejen jako zdravou každodenní péči o vašeho nového člena rodiny, ale také jako pomocníka při různých problémech, a to jak u čerstvě narozených miminek, tak i u větších dětí. Velmi častým problémem miminek zejména v prvních týdnech života je nadýmání a v tom pomůže masážní olej Amálka pro jemné preventivní masáže bříška. Zapomenout nesmíme ani na podpůrné prostředky při rýmě a nachlazení. Eukalyptus radiata se v aromaterapii používá již tradičně jako jeden z nejúčinnějších olejů při akutních infekcích dýchacích cest, protože pomáhá uvolňování hlenu a vykašlávání. Najdeme ho proto i v Dětském eukalyptovém BIO balzámu, který má antimikrobiální účinky a působí na širokou škálu dýchacích potíží od běžného nachlazení až po astma. Směs má zároveň zklidňující účinky na celý dýchací systém, takže přináší i úlevu zejména na noc. Dětský eukalyptový BIO balzám se vtírá do hrudníčku a případně do chodidel.

Masážní olej Amálka

Při rýmě a častém smrkání se může velmi rychle podráždit pokožka zejména na nose a okolí a nebývá snadné se tohoto nepříjemného problému zbavit. Jemní nosní olej v biokvalitě obsahuje panenský kukuřičný olej, který zklidní a ochrání ústí a okolí nosu. Obsažená směs éterických olejů má pak zklidňující a antimikrobiální účinky. Olej stačí jemně vtírat v oblasti ústí a okolí nosu, kdykoli je potřeba, nebo také kolem čelních dutin a na krk.

V bohaté nabídce největšího českého výrobce přírodní a biokosmetiky s aromaterapeutickými účinky najdete řadu dalších produktů, najdete je na www.nobilis.cz, kde je lze objednat pohodlně v e-shopu. S výběrem vám může pomoci také interaktivní průvodce či průvodce typologií pleti.

Tagy: Kvalitní dětská přírodní kosmetika

Komentáře