Kuchyně do U poskytne prostor celé rodině

Datum publikace: 11.08.2023

Kategorie: Novinky na trhu | Bydlení | Sladká jídla

Už jen pár chvil vás dělí od okamžiku, kdy se s celou rodinou nastěhujete do nového bydlení? Pak možná vybíráte i novou kuchyni. Máte děti, u kterých lze očekávat, že vám při vaření budou chtít pomáhat? Vsaďte na kuchyni do U.

Kuchyně má být pěkná, ale i praktická

Kde trávíte většinu času, když jste doma? Je to kuchyně? Nejste v tom sami. Někteří ji dokonce označují za nejdůležitější místnost v domě, protože se tady nejen vaří, ale také povídá. Děti se mohou posadit ke stolu a dívat se, co děláte, zrovna tak si tam mohou kreslit. Vy je budete mít neustále na očích. Ale co když povyrostou a budou vám chtít pomáhat? Abyste tam všichni měli dostatek prostoru, vsaďte na kuchyně do U.

Jaké jsou přednosti kuchyně do U?

Kuchyně do U patří mezi ty nejoblíbenější. Jsou praktické i designově zajímavé. Tvoří je dvě protilehlé části kuchyňské linky, které spojuje další díl. Jednotlivé části na sebe mohou přímo navazovat a tvořit celek, nebo mezi nimi může zůstat volný prostor. Hodí se zejména tam, kde nemáte nouzi o místo, překvapivě je ale můžete zasadit i do menších prostor, dokonce i do paneláku. Postačí prostor alespoň 8-10 m2.

Víte, že kuchyně do U vám poskytnou poměrně velkou pracovní plochu i dostatek úložných prostor? Ty jsou v každé kuchyni k nezaplacení, ukrýváme do nich hrnce, pánvičky, skleničky, příbory, prkénka i spotřebiče, pro které na lince nenajdeme místo, přesto je chceme mít pořád po ruce.

Další velkou předností je skutečnost, že se po kuchyni díky takové lince pohybujete promyšleně a na krátké vzdálenosti. Kuchyně do U se dá sestavit různými způsoby, přitom může respektovat pracovní trojúhelník, jehož vrcholy jsou varná deska, dřez a lednice.

Jak postupovat při výběru té nejlepší kuchyně?

  • Nejprve si načrtněte plánek kuchyně, zapište její rozměry a zaznamenejte, kde je okno, odpad, elektrika, voda, topení apod.
  • Udělejte si návrh. Vyhrála kuchyňská linka do U? Rozvrhněte si, jak uspořádáte jednotlivé skříňky, kam dáte varnou desku a kam troubu.
  • Jak by linka měla vypadat? Jakou má mít barvu a styl, aby ladila s ostatním vybavením vašeho domova? A kolik do ní chcete investovat? Na jaké materiály vsadíte?
  • Pusťte se do výběru spotřebičů tak, aby pasovaly k vaší nové lince a respektovaly i její rozměry.
  • Nezapomeňte ani na dřez, pracovní desku, odpadkový koš a další vybavení.
  • Kuchyň si pořiďte. Buď si můžete koupit sériově vyráběné řešení, nebo si ji můžete nechat vyrobit na míru.
  • Máte kuchyň doma? Nastal čas její montáže. Den, kdy si připravíte první pokrm v nové kuchyni je už za dveřmi.
  • Teď už zbývá vyřešit detaily a pořídit si vychytávky do moderní kuchyně, které vám čas strávený v kuchyni zpříjemní a možná i usnadní.

Náš tip na závěr: Kuchyňskou linku do U i další tvar linky si můžete navrhnout a naplánovat online, a to díky 3D plánování. Pokud si nevěříte, můžete si sjednat schůzku v kuchyňském studiu, kde vám se vším pomohou a doporučí i vhodné spotřebiče.

Komentáře