Léto a dětské oblečení

Datum publikace: 31.05.2011

Kategorie: Novinky na trhu

Léto je jedním z našich čtyř ročních období a v různých vědních disciplínách je také různě definováno. Například takové astronomické léto začíná letním slunovratem a končí podzimní rovnodenností.

Jinak tomu je, hovoříme-li o létu z pohledu meteorologů, kde je léto vymezen na měsíce. Měsíce červen, červenec a srpen pro severní polokouli, a měsíce prosinec, leden a únor pro jižní polokouli.

Jaké oblečení je v létě pro naše děti vhodné a které by naopak mělo zůstat ve skříni? Pakliže venkovní teploměr ukazuje 25°C a více, je téměř bezvětří, parno a dusno, slunce pálí a nebe je vymetené, vaše tělo polévá pot, pamatujte na to, že dětem je ještě hůře, jak nám dospělým!

Proto je v žádném případě neoblékejte do těsného a neprodyšného oblečení, silných a teplých látek nebo do umělin, které vůbec nesají pot. Výběr oblečení volte velmi uvážlivě s přihlédnutím k aktuálnímu stavu počasí.

Spodní prádlo jim dávejte výhradně ze stoprocentní kvalitní bavlny, které bude sát pot. Dívky uvítají letní topy a trička bez rukávů nebo jen s krátkým či křidélkovitým rukávkem. K tomu letní kraťásky, šortky nebo ¾ kalhoty. Šaty a sukně. Chlapci zase chlapecká tílka nebo trička, bermudy a plátěné kalhoty. Ke koupališti je vyzbrojte nejen plavkami a osuškou, ale také opalovacím krémem, který je pro děti určený – má vyšší faktor než ten, který užívají dospělí. Pro holčičky a dospívající dívky jsou vždy praktičtější jednodílné plavky. Na nohách jsou perfektní kotníkové ponožky, které nebudou zbytečně hřát, ale zároveň nohy ochrání proti případným odřeninkám a puchýřům, které by hrozily v případě chůze na boso. Jako letní obuv ideálně poslouží dětské sandály, tenisky, pantofle a žabky. Vždy však vybírejte obuv s atestem, aby si v nekvalitních botách neničili nožní klenbu.

Dětský letní outlet také můžete doplnit o nějaký prvek bižuterie, ale zcela jistě o sluneční brýle, kšiltovku nebo klobouk. Pokrývka hlavy a letní móda chrání nás i naše děti před úpalem nebo úžehem stejně.

Myslete na letní oblečení dětí, zejména těch nejmenších - novorozenci nemají plně vyvinutou schopnost termoregulace a jsou tedy náchylnější nejen k podchlazení, ale také právě k přehřátí jejich organismu.  

Tagy: léto a dětské oblečení

Komentáře