Novinka v boji s ekzémy – propojení starých přírodních receptur a nové technologie

Datum publikace: 07.07.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Psychika | Kosmetika pro děti | Krásná maminka

Pacientů s ekzematickým onemocněním je kolem 20% z naší populace. Jejich problém doprovází pocity suchosti kůže, intenzivního neustálého svědění a potýkají se s nevzhlednými skvrnami po celém těle, ale jsou těmito obtížemi také velmi silně frustrováni. Je vůbec možné toto onemocnění vyléčit? Jsou různé možnosti, jak bojovat s problémy pokožky. Potřebujeme pomoc v podobě léků s výraznými vedlejšími účinky, lázeňských kúr, které jsou např. pro děti často nemyslitelné? Tyto postupy potlačí symptomy, ale co byste dali za to, kdyby existovala prevence zabraňující vzniku ekzémů?

Atopický ekzém – odraz naší duše - psychiky
Ekzémové změny jsou vyvolány patologickými imunitními reakcemi u jedinců s vrozenými dispozicemi i na základě dráždění nejrůznějšími látkami z vnějšího prostředí, vlivem léků, chemikálií apod. Změny na kůži jsou u různých typů ekzémových onemocnění obdobné. Braun a spol. uvádí v jedné kapitole knihy Dermatologie a venerologie, že pacienti s atopickým ekzémem jsou nezřídka astenické typy s nadprůměrnou inteligencí, egoismem, nejistotou, konfliktními situacemi ve vztahu matka-dítě (dominantní matka), frustracemi, agresivitou nebo potlačovanými pocity strachu. Kožní projevy a úporné svědění přece jen mohou formovat i osobnost a omezovat vývin u dětí.“

V akutní fázi dochází k začervenání postižených míst, ke svědění, otoku, někdy vzniku puchýřků, při přechodu do chronické fáze je postižená kůže suchá, zhrubělá, olupuje se, má tendenci k praskání a vzniku trhlin, které se mohou infikovat bakteriemi za vzniku hnisavých komplikací. V současné době jsou ekzémová onemocnění ovlivňována různými léčebnými metodami. Dermatologové využívají hojivého účinku dehtových preparátů, fototerapie, k rychlému zklidnění a dlouhodobému udržení klidového stadia ekzému je používána opakovaná léčba protizánětlivými kortikosteroidními mastmi či imunomodulátory. Tyto metody jsou účinné, při dlouhodobém používání sebou ale přinášejí i rizika nežádoucích vedlejších účinků v podobě ztenčení kůže, vzniku strií, rozšířených žilek, infekcí, zhoršeného hojení ran, poruch pigmentace atd. Často se také opomíjí zaměřit se na naše nálady, na vnitřní rovnováhu – náš emocionální stav je totiž klíčem k našemu zdraví.

Znáte to sami – máte stres a potíže, které nemůžete zvládnout. Pak přijdou obranné projevy – z psychiky se problém přenese na tělo – vy se z toho osypete, dostanete vyrážku, která zlostí může i zežloutnout, vzteky rudnete, zvyšuje se krevní tlak a třeba i chytnete žlučníkový záchvat. Tak se nedivte! Spoluúčast emocionálních faktorů na kožních problémech uvádí více než 40 % dermatologických pacientů. Zkuste tedy o sebe více pečovat. Zajímejte se o to, kde je příčina těchto pocitů. Pomoci vám můžou Bio-bachovky – kombinované esence Sebedůvěra, Stres, Hněv. Záleží, co váš stav provází.

Psoriáza a její léčba
Velmi častým chronickým kožním onemocněním je psoriáza (lupénka). Nejedná se jen o svědivou kůži, ale i negativní psychický a společenský dopad na pacientův život. Příčiny jejího vzniku nejsou zcela objasněny, i zde dochází ke vzniku ohraničených začervenalých ložisek s olupováním na povrchu. Ať jsou příčiny vzniku narušené kůže jakékoli, přináší nepříjemné a úporné pocity suchosti kůže, intenzivní svědění, pálení či bolestivost postižených míst. Vzhledem k tomu, že je postižen viditelný povrch kůže, bývají pacienti nevzhlednými projevy velmi frustrováni. Zejména u dětí může dojít následkem necitlivého chování okolí k nenávisti vlastního těla, studu, odmítnutí či dokonce k pocitům viny. Pro dospělé to může znamenat třeba i získání horšího pracovního místa z důvodu nepochopení nemoci či zřeknutí se volnočasových aktivit. A to nemluvíme o přístupu k opačnému pohlaví… Používání lokálních protizánětlivých kortikoidních mastí, často s přídavkem kyseliny salicylové, která usnadňuje odšupování ložisek, vede ke zklidnění podrážděných míst, je nutno ale masti používat opakovaně a pravidelně. Využívána je rovněž fototerapie, dehtové preparáty, cignolin. V léčbě lupénky existuje dnes již celá řada systémových léčiv (metotrexát, cyklosporin, biologická léčba), jejichž účinek je založen na potlačení patologické imunitní reakce organismu. Užívání těchto léků však vyžaduje pečlivé sledování možných vedlejších účinků lékařem. Cílená léčba a pečlivá péče o narušenou pokožku vede k úlevě od příznaků kožního onemocnění, ke zklidnění projevů a regeneraci kůže. Nesmírně důležitá je podpůrná péče v podobě promašťování kvalitními přípravky obohacenými o další aktivní složky (např. Skinanim přinese úlevu během pár dní). Zapomenout nesmíme ani na podporu psychiky, která může podstatně ovlivnit úspěch léčby. Nejčastěji je důležité podpořit psychiku kombinovanou esencí Sebedůvěra nebo se obrátit na terapeuta a nechat si připravit individuální esenci.

Rady pro úspěšnou léčbu
1. Nebraňte se psychické pomoci – život s nevzhlednou pokožkou ovlivňuje nejen vztahy s okolím, s partnerem, ale také náš pracovní život.

2. Vyrovnejte se se stresující událostí – zjistěte, jak často a v jakých situacích tyto události vznikají. Jedná se o denní události nebo jen občasné, např. finanční situace? Pokud se na odbornou pomoc necítíte, vyzkoušejte kombinovanou esenci Bio-Bachovky První pomoc – díky speciální kombinaci květových výluhů pomůžete navrátit emoční rovnováhu. Esence působí okamžitě zklidňujícím efektem, takže získáte patřičný nadhled pro řešení problému.

3. Naučte se zvládat stres – konfrontace se stresem bývá na denním pořádku. Stanovte si priority, zorganizujte si čas, ať vše nehoníte na poslední chvíli, jděte si zacvičit, najděte si koníčky nebo meditujte. S některými technikami zvládání stresu vám může pomoci také terapeut nebo Bio-Bachovky Stres

4. Jakmile víte, že jste eliminovali vše, co způsobuje kožní nedokonalosti či ekzémy, je nezbytné zbavit se již vzniklých projevů. Intenzivní multifunkční denní i noční balzám Skinanim obsahuje mimo přírodních složek také biologicky aktivní ionty stříbra pro rovnováhu kožní mikroflóry. Noční se silnějším antibakteriálním efektem a denní pomáhá narušenou pokožku regenerovat. Navíc se může aplikovat i na citlivá místa jako je obličej, genitálie apod.

Výsledky klinických testů
Účinky produktu Skinanim prokázalo klinické testování v institutu Dermatest v německém Münsteru. Testování probíhalo 4 týdny. Všichni účastníci byli podrobně seznámeni s aplikací a účinky denního a nočního balzámu. Produkty byly aplikovány především na pokožku obličeje a následně lokálně i na iritované oblasti po celém těle.

Vybráno bylo 10 testujících starších 18 let s atopickým ekzémem a 10 s lupénkou, všichni toho času v klidové fázi ekzému. Testu se zúčastnilo v rovném poměru 10 žen a 10 mužů o věkovém průměru 51 let, přičemž nejmladšímu účastníkovi testování bylo 22 a nejstaršímu 75.

U žádného z účastníků neproběhla alergická reakce, která by způsobila, že by testování musel přerušit, případně začít užívat léky. Po skončení testování nevykazoval žádný z účastníků patologické kožní změny v testovaných oblastech, přičemž jsou z tohoto důvodu produkty označeny jako velmi dobře tolerované a nevedoucí k nežádoucím reakcím.

Žádný z účastníků se k toleranci produktů pokožkou nevyjádřil negativně, 15 z nich ji označilo jako dobrou, 4 pak dokonce jako velmi dobrou. 18 z 20 účastníků by produkt doporučilo i dále. 16 z 20 účastníků souhlasí s tím, že produkt redukuje zarudnutí kůže, všichni účastníci potvrdili, že aplikace produktů jejich pokožce prospěla a její stav se evidentně zlepšil. 16 z 20 testujících potvrdilo snížení svědivosti iritovaných míst. 17 z 20 testujících potvrdilo, že během testování byly výrazně potlačeny symptomy atopického ekzému/lupénky.

Více na www.skinanim.cz nebo www.bio-bachovky.cz.

Tagy: atopické ekzémy | bio bachovky | denní a noční balzám skinanim | lupénka | novinky v boji proti ekzémům

Komentáře