Nový školní rok se blíží

Datum publikace: 30.07.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci

Za několik dní začne opět nový školní rok, který otevře poprvé dveře téměř sto tisícům žáků 1. tříd, a to ve více jak čtyřech tisících základních školách v celé republice. Tentokrát to bude sice až 2. září, ale to nemění nic na obsahu ani úkolech, které by zde měl každý prvňáček zvládnout.

K učení je toho opravdu hodně a mezi úkoly pro rodiče a učitele patří mimo jiné požadavek na zvládnutí takové dovednosti jako je správné držení a kreslení tužkou, pastelkami a následně držení a psaní perem nebo rollerem. Tato skutečnost je samozřejmě známa všem výrobcům psacích a kreslicích potřeb, a tak se nabízí otázka, je na trhu dostatek těchto výrobků pro předškoláky a školáky? Odpověď je také známa, trh je dnes doslova přesycen různými psacími a kreslicími potřebami a tak vyvstává další otázka, která ale může být problémem – jaké pero, fixa, tužka, pastelka je vlastně nejlepší pro to naše dítě? Odpověď zde však nebývá jednoduchá ani jednoznačná, protože neexistuje pero, roller, fixa, které by vyhovovaly dětem všem! Samozřejmě pokud bude jediným kritériem tohoto výběru „nejnižší“ cena, pak není co řešit. Ale i zde je nutné zdůraznit, že nejdražší výrobek nemusí a také nebývá ten nejlepší. Minimálně je dobré vědět, jaké jsou všeobecné požadavky a poznatky pedagogů a pediatrů na vhodnost či nevhodnost psacích potřeb, viz např. stránky www.jak-spravne-psat.cz.

Další krok pro usnadnění výběru a přizpůsobení se požadavkům prvního psaní byly již řešeny řadou známých výrobců psacích potřeb (samozřejmě společně s odborníky z řad neurologů, pediatrů a pedagogů) a výsledkem jsou nové tvary per, rollerů, linerů. Nové jsou především v anatomii tvarů a trojúhelníkovém ERGO úchopu, samozřejmě výrazně se změnila kvalita hrotů a také složení inkoustů. V samotném nákupu by dnes měli být nápomocni i prodejci v obchodech s psacími potřebami, kteří nejen poradí, ale nechávají dětem vyzkoušet si úchopy a psaní aspoň se 3 – 4 typy per a rollerů. Tato možnost by již neměla chybět v každém dobrém papírnictví. Také Centropen Dačice, tradiční český výrobce psacích a kreslicích potřeb pro děti, má již ve své historii řadu výrobků, které změnily obtížnost i úroveň psaní a to hned několika generacím žáků. „Starší žáci“ si určitě vzpomenou na plnicí pera Žák a Student. Dnes přichází Centropen s novinkami typu školních rollerů, jako psací potřeba pro školáky, v kategorii nahrazující plnicí pera. Vznikla tu celá nová řada psacích rollerů známá pod názvem – TORNADO.

Dětské rollery

Dětské rollery řady TORNADO, mají konstrukčně upravený tvar pláště a trojúhelníkové ERGO držení s masážními body umožňující psaní bez zvyšování únavy. Kovový kuličkový hrot především odolává tlaku nevypsané dětské ruky a konstrukce hrotu současně usnadňuje první psaní bez ohledu na úhel natočení i osu sklonu pera. Samozřejmě také atraktivní design a barevné kombinace vybrané samotnými školáky přiblížil TORNADO dětem a stal se tak nepostradatelnou, ale i oblíbenou školní pomůckou. Zdravotně nezávadný modrý inkoust s přísnými atesty evropských norem, je snadno zmizíkovatelný a díky upravené náplni a hrotu vytváří dlouhou, rovnoměrnou a tenkou stopu písma (0,3 mm).

TORNADO COOL 4775 je pak roller nové generace, vyráběný zcela novou technologií s vylepšenými konstrukčními a funkčními prvky. Atraktivní design pláště je tvořen kombinací dvou materiálů – polypropylenu (PP) a měkké pryže s masážními body. Vytvarované a měkké ERGO držení pak garantuje zdravé psaní bez únavy. Změnou inkoustového tamponu je dosažena delší úpisnost (až 3400 m). Také obaly a jejich grafické provedení jsou zcela nové a odpovídají současným požadavkům a trendům. Nové TORNADO COOL akceptuje připomínky pediatrů, pedagogů i dětí a eliminuje tak většinu obtíží při tak důležitém úkolu, jako je naučit se správně a čitelně psát. České výrobky řady Tornado najdete na tuzemském trhu v každém dobrém papírnictví.

Zde stojí za zmínku vyjmenovat základní charakteristiky nejnovějšího výrobku TORNADO COOL, podle kterých je pak možné srovnávat požadovaná a sledovaná kritéria s obdobnými výrobky od různých výrobců:

- TORNADO COOL je psací prostředek pro děti, v kategorii školních rollerů, ve zcela
  novém designu i barevném provedení,
- prezentuje se tenkou (0,3 mm) a extrémně dlouhou psací stopou (až 3 500 m),
- kovový hrot s kuličkou odolá nejen tlakům nevypsané dětské ruky,
- má měkký, neklouzavý a konstrukčně ideální trojúhelníkový ERGO úchop, navíc
  doplněný masážními body pro snížení únavy při delším psaní; („zdravé psaní“
  výrazně podporuje správný vývoj grafomotoriky u dětí!),
- je doporučován pro praváky, leváky i dysgrafiky,
- vylepšený zmizíkovatelný a rychle zasychající modrý inkoust byl atestován a je
  zdravotně nezávadný,
- kvalitní český produkt je nabízen za velmi přijatelnou cenu.

Tagy: centropen.cz

Komentáře