První bezkontaktní teploměr na světě

Datum publikace: 29.05.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Miminko | Batole | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové

Tak tuhle situaci zná snad každá maminka. Dítě je nemocné, Vy mu chcete změřit teplotu, ale ono nespolupracuje. Výsledkem je křik a pláč. Nebo potřebujete změřit teplotu spícímu miminku, jenže nechcete riskovat, že ho probudíte, a tak raději čekáte. S bezkontaktním teploměrem však čekat nemusíte.

Rychlé měření libovolné části těla
Bezkontaktní teploměr VisioFocus dokáže promítat měřenou teplotu na měřené místo. Můžete s ním měřit teplotu na libovolné části těla, například na čele, ale také za krkem, což je velmi praktické, například když dítě pláče, což by mohlo výsledek zkreslit. Měření je velmi rychlé. Teploměr je navíc vybaven pamětí, umožňuje zpětné zobrazení posledních 9 měření, díky čemuž máte přehled, jak se zdravotní stav dítěte vyvíjí.Šikovný pomocník v domácnosti

Visiofocus však neměří pouze tělesnou teplotu, ale dokáže změřit také teplotu vody ve vaničce, mléka v kojenecké láhvi, ale také teplotu jídla, vína, anebo okolí. Stačí jen zvolit požadovanou funkci. Rozsah se pohybuje v intervalu od 1 do 55 stupňů Celsia. Bezkontaktní teploměr je tedy šikovný pomocník do domácnosti, který ocení především maminky malých dětí.Jak teploměr funguje

A na jakém principu VisioFocus funguje? Využívá infračerveného záření, tedy toho, že všechny objekty a živé bytosti vyzařují infračervenou radiaci vlnových délek, které se liší v závislosti na jejich povrchu. Jakmile je senzor teploměru stimulován infračerveným zářením, odešle elektrický signál, který se konvertuje do digitálního signálu udávající správnou teplotu těla.

Kde najdete více
Systém byl vyvinut a testován ve spolupráci s Pediatrickou klinikou De Marchi, která je součástí University of Milan, a používá se v aprobovaných zdravotních zařízeních po celém světě. Více informací o unikátním bezkontaktním teploměru najdete na stránkách www.thermofocus.cz. Usnadněte si měření, jak nejlépe můžete.
 

Tagy: bezkontaktní teploměr | měření teploty | teploměry

Článek je vydán v rámci seriálu: Novinky na trhu

Komentáře