S chytrou váhou budete hubnout efektivně

Datum publikace: 27.11.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Maminky a tatínkové

Sportujete, posilujete, ale kila dolů nejdou? Zdravé hubnutí neznamená jen pouhou redukci kilogramů. Proto zapomeňte na BMI a zapamatujte si novou zkratku: BIA. Jde o neinvazivní metodu, díky níž zjistíte, kolik máte v těle svalů, tuku či vody a můžete sledovat, jak účinné je vaše cvičení.

Při redukční dietě se může stát, že ať děláte, co děláte, kila nejdou dolů. Cvičíte, dbáte na správnou výživu, ale kýžený výsledek se nedostavuje. Běžná váha vám ukazuje stále stejné číslo.

Jenže vše může být jinak: díky pravidelnému a cílenému cvičení ztrácíte tuk, ale rostou vám svaly. Redukce probíhá úspěšně, ale vy se to nedozvíte.

To, zda jdete správnou cestou, zjistíte jen díky kontrole tělesného složení. Chytrá váha Tanita pomocí BIA ukáže nejen to, kolik vážíte, ale i kolik máte svalů, tuků, vody a jaké je jejich rozložení v těle. A přesně tyto údaje potřebujete.Metodu BIA znají odborníci již od 40. let minulého století. Využívá slabý proud (50 KHz), který je vedený tělem pomocí senzorů. Díky rozdílu v elektrické vodivosti kostí, orgánů a tělesného tuku rozliší, kolik jich máme v těle.

To však ale nestačí a zejména sportovci vědí, že důležitý je i příjem potravy. Chytrá váha Tanita vypočítá, jaký má být váš denní příjem. Přístroj uikáže, kolik kalorií je nezbytných pro váš bazální metabolismus. Pro sportovce je důležité vědět, kolik spotřebují svaly, což váha díky znalosti vašeho těla dokáže také spočítat. Budete-li se držet doporučení, nemusíte být odborníkem na výživu, abyste si dokázali určit, kolik toho za den sníte. Navíc dostáváte pravidelně aktualizované údaje a nemusíte se držet obecných jídelníčků.Sportovcům, kteří to s udržením váhy a vybudování svalové hmoty myslí skutečně vážně, nabízí výrobce speciální model. Pomocí madel změří tukovou tkáň, tělesnou vodu a svaly pro každou končetinu a trup zvlášť. Nemůže se tak stát, že byste svou aktivitou přetěžovali některou tělesnou partii a jinou naopak vynechávali. Naměřené hodnoty je možné zaznamenávat pomocí SD karty do počítače a sledovat pokroky.

Japonská firma Tanita uvedla svou první digitální váhu na trh už v roce 1978. V roce 1990 vyrobila jako první na světě váhu pro profesionály, která měřila tělesný tuk. O čtyři roky později přišla na trh s váhami s měřením tělesného tuku pro domácnost.

Kompletní přehled produktů a seznam prodejních míst najdete na www.osobni-vahy.cz.
 

Tagy: chytré váhy | osobní váha tanita | osobní váhy

Komentáře