Se striemi můžete bojovat. Předcházet jim je mnohem účinnější

Datum publikace: 02.10.2013

Kategorie: Novinky na trhu

Na devět z deseti těhotných žen vykouknou na konci těhotenství nevzhledné strie. Pokud se jim chcete vyhnout, měly byste začít s péčí o pokožku včas.

Strie, které jsou už viditelné, jsou vlastně jen špičkou ledovce. Vznikají totiž nenápadně, často už na počátku prvního trimestru. Mohou, za to hormony, které v těhotenství silně omezují činnost buněk produkující kolagen a elastin. Při nedostatku vláken odpovědných za pružnost a pevnost pokožka praská, a mohou se objevit i zánětlivé doprovodné změny. A… strie máme na světě.
Tento proces může trvat týdny i měsíce a žena o něm vůbec neví. Aplikací vhodného krému lze naštěstí pokožce pomáhat, aby ztracenou elasticitu získala zpět, praskání bylo co nejšetrnější a jizvičky co nejméně viditelné. Ideální je natírat rizikové partie už od prvních týdnů těhotenství.

Velmi pomáhá začít s péčí už od prvního trimestru a podporovat kožní buňky, aby nepřestávaly kolagen a elastin produkovat,“ upozorňuje lékařka Miluše Kotalíková. Osvědčeným pomocníkem v péči o pokožku je bylinka Centella asiatica, neboli Gotu kola. „Dokáže přímo podpořit činnost buněk, jež vytvářejí kolagen a elastin, a tím pomáhá udržovat pružnost kůže,“ popisuje lékařka.
Právě proto je Gotu kola obsažená v Bepanthen Krému proti striím. Důležitou složkou tohoto krému je i dexpanthenol, který regeneruje buňky a podporuje jejich zdravé zrání. K výživě a hydrataci pokožky navíc pomáhá glycerin. O účinné vstřebávání jednotlivých složek do pokožky se stará olivový olej. „Díky promyšlenému složení dokáže Bepanthen Krém proti striím udržovat pokožku jemnou, pružnou a elastickou. A to od prvních týdnů těhotenství až do období po porodu. Budoucí maminky by také měly dodržovat pitný režim, i tím napomáhají správné funkci pokožky,“ radí MUDr. Kotalíková.

V těhotenství je třeba dávat zvýšený pozor na složení přípravků. „Různé konzervanty a barviva možná ženě dříve neškodily, ale vlivem hormonálních změn v těle mohou vyvolat alergické reakce,“ upozorňuje lékařka. I proto nejsou v Bepanthen Krému proti striím obsaženy žádné alergeny či konzervační látky.
Správná péče o pokožku už od počátku těhotenství se rozhodně vyplatí. Strie totiž nejsou otázkou jen 9 měsíců. Zůstanou s vámi už napořád. A sama nejlíp víte, jak i drobné vady na kráse někdy pokazí náladu. Tak proč si ji kazit?

Tagy: krém proti striím | strie

Komentáře