Tapety do obývacího pokoje: Divoké motivy vs. klasika

Datum publikace: 08.07.2018

Kategorie: Novinky na trhu

Už máte zařízený váš obývací pokoj? Ještě je stále ve výstavbě, anebo jste stihli pouze vymalovat stěny bílou barvou? Ať už je vaše situace jakákoli, už nyní nastal čas na oživení prostoru této místnosti.

Jak to učinit co možná nejefektivněji, nejlevněji a nejrychleji?

Zapomeňte na prosklené vitríny, jež jsou součástí velkých obývacích stěn. Ty rozhodně žádnou parádu nenadělají stejně tak, jako je tomu v případě vazeb určených na stěnu. V těch se pouze drží prach, jejž poté pracně sundáváme prostřednictvím vysavače. Stejně ovšem nakonec neuspějeme a vazba putuje do koše. Optimální volbou jsou proto tapety do obývacího pokoje, které stěny dokonale oživí a přivedou třeba do rozpaků i návštěvy. I ty budou nuceny přemýšlet, jestli si nakonec něco takového nenainstalují i k sobě domů. Jaké tapety jsou aktuálně nejoblíbenější? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Palmový list - v jednoduchosti je krása

Našim prvním tipem na tapety do obývacího pokoje je bezesporu model zobrazující palmový list. Jedná se o velmi jednoduchý motiv vyznačující se pouze přítomností velkého palmového listu. Ten je v podstatě roztažen přes celou jednu stěnu a kontrastuje s bílým pozadím. Působí velmi jemně, ač je zabrán neskutečně ostře. Bílá se zelenou vytváří dokonalou kombinaci poukazující a útulnost interiéru, čistotu a maximální pohodlí, které zde bude vytvořeno. Palmový list je zároveň symbolem dálek a cestování do krásných krajin plných zážitků a pohody. Taková dovolená v obývacím pokoji třeba u televize určitě alespoň na krátký čas stojí za to.

Vodní hladina v mnoha podobách

Krása vodní hladiny je neskutečná. Jednat se přitom může jak o stojaté vody, tak třeba o řeky anebo jakákoli jiná místa spjatá s tímto živlem. Velké fototapety do obývacího pokoje s jejím motivem mohou zobrazovat vodu v rozličných variacích. Velmi oblíbené jsou kupříkladu pohledy na divokou řeku, případně na vodopády. Ještě silnější jsou ale záběry na klidnou hladinu, a to třeba v případě vodních kanálů v přímořských letoviscích. Právě v hladině jsou patrné odlesky plavidel. Případně mohou být lodě zachycený přímo na vodě. Jenom dodají autenticitě konkrétního prostředí. Výbornou volbou jsou i detailní záběry na hladinu, ve které se leskne zapadající slunce. V každém případě se nebojte ani spíše městských pohledů na vodu v kašně anebo na jiných místech, kde spíše absentuje jinak všudypřítomná zeleň.

Fascinující horské velikány

Víte, jak se jmenuje nejznámější čarodějka? Ne, nebudeme vás zkoušet z žádné čarodějnické literatury ani ničeho podobného! Odpověď je totiž nasnadě, jedná se o přírodu. Třeba takové vrcholy hor vypadají v kontrastu se zelenými podhůřími a malými městečky v údolí doslova a do písmene kouzelně. Pokud i vy milujete takovéto záběry, není nejmenší problém pořídit si fototapetu do obývacího pokoje, která zachytí tyto scenérie. Výborná je u takovýchto fototapet i hra se světlem a stínem. Záběry lze pořídit kdykoli během dne, a proto byste měli s fototapetou pracovat v závislosti na množství světla v interiéru obývacího pokoje.

Industriální ráz města

Jsou lidé, kteří mají mnohem radši pohledy na město. Industriální ráz konkrétního velkoměsta mohou skýtat fototapety průmyslových oblastí. Zajímavé jsou ale i dělnické čtvrtě a výrazy lidí, již zde žijí. Působí sice strohým dojmem, ale umí v člověku nabudit ty správné pocity a vykouzlit atmosféru těchto předměstí. Pokud byste chtěli mít doma pohledy na město, ale ne v příliš silné autentické variaci, můžete klidně volit pouze skicu konkrétního městského prostředí. Ta působí velmi bezprostředně, přitom nic nenaznačuje a nevypadá nijak zaujatě. Skica je zachycena pouze černou barvou na bílém podkladu. Patrné jsou tedy hlavně obrysy konkrétních budov a v podstatě nic víc. I tak ale můžete vidět detaily jak větších panelových domů, tak i malých rodinných domků. Celý komplet vytváří velmi příjemný dojem z městského prostředí, které má stoprocentně své jedinečné kouzlo.

Tagy: barevné tapety | moderní tapety | oblíbené vzory tapet | tapety do obývacího pokoje

Komentáře