Osmiměsíční miminko už umí také zlobit

Datum publikace: 26.5.2012

Kategorie: Osmiměsíční miminko

Osmiměsíční miminko už přesně ví, co chce, i co nechce, a umí Vám to dát patřičně najevo. Většina maminek si stěžuje, že je jejich osmiměsíční miminko zlobí, a to především při jídle. 

Krmení miminka
Osmiměsíční miminko už má několik zoubků a učí se jít tuhou stravu. Některá miminka se nechávají vzorně krmit, jiná berou mamince lžičku s tím, že se chtějí nakrmit sama. Problém samostatného krmení spočívá v délce úklidu po krmení. Více než polovina pokrmu obyčejně zůstane na jídelním stole a okolo něho. Když ale miminku nedovolíte, aby se samo krmilo, začne hlasitě protestovat, a odmítá jíst vůbec. Co s tím? Vyzkoušejte naše tipy: Používejte dvě misky a dvě lžičky (jednu jídelní soupravu s menším množstvím jídla dejte dítěti a z té druhé je krmte). Místo lžičky s miskou můžete dítěti dát také kousek pečiva. Krmte miminko jen když má opravdu hlad. 

Kojení miminka
Nedílnou součástí stravy osmiměsíčního miminka nadále zůstává mléko. Pokud kojíte, můžete miminko přistihnout, že nepije a rozhlíží se kolem, anebo se s prsem jen mazlí. Tomu lze rovněž předcházet tím, že budete miminko krmit pouze, když je hladové.   

Pohybový rozvoj
Osmiměsíční miminko nejenže hbitě leze, ale dokáže se také bez problémů s oporou postavit. Existují dokonce miminka, která v tomto věku již začínají chodit. Zároveň najdeme miminka, která v tomto věku teprve začínají sedět. Pokud miminko ještě pevně nedrží při sezení hlavičku, dávejte je často na bříško, ať posiluje krční svaly. Přiměřenost vývoje Vašeho miminka vždy posoudí pediatr v rámci pravidelné měsíční prohlídky. V případě potřeby Vám doporučí speciální vyšetření.       

Osmiměsíční miminko miluje hry
Další způsob, jak osmiměsíční miminko zlobí, je házení hraček a dalších předmětů z kočárku nebo ze sedačky na zem, a chce po Vás, abyste mu je podávali. Za házení předmětů miminko netrestejte, je to hra samozřejmě s cílem získat Vaši pozornost, nehledě na to, že miminko fascinuje objevování fyzikálních zákonů. 

Přečtěte si také

Tagy: osmiměsíční miminko

Komentáře