Jak utišit plačící miminko

Datum publikace: 29.08.2018

Kategorie: První rok miminka | Péče o miminko | Roční miminko | První rok batolete | Miminkovská trápení

To už je ráno? Opět se probouzíte do nového dne, ale totálně vyčerpaná z předešlé noci, kterou jste strávila nad plačícím miminkem konejšením, nošením, houpáním… Spousta novorozených miminek je několik měsíců plačtivá. Prostředí mimo útulné a teplé maminčino bříško není již tak přívětivé. Není proto divu, že nedostatečně vyvinutý nervový systém způsobuje miminku problémy s adaptací.

 

Většina novorozenců si poradí s přechodem z lůna matky do okolního světa. Je však mnoho takových, kteří vyžadují blízkost maminky, houpání, chování, utěšování. Je proto důležité zajistit novorozencům minimálně přibližně stejné podmínky, které měli v bříšku, tj. teplo, útulnost a přítmí. Právě tyto podmínky poskytne pevné zavinování miminka – známá metoda amerického psychologa a pediatra dr. Karpa.

Těsné zavinutí lehkou zavinovačkou navodí miminku pocit bezpečí. Ovine tělíčko, zabezpečí ručičky proti samovolným pohybům a miminko uklidní. Zamezení nekoordinovaným pohybům předchází projevům Morouova reflexu, který s postupem vývoje vymizí. Během prvních měsíců těsné zavinutí zkvalitní spánek miminka a rodičům ušetří probdělé noci.

Kromě bavlněných novorozeneckých zavinovaček, Motherhood vyvinul nové zavinovačky Zip&Swaddle, které jsou z elastického materiálu, vybaveny oboustranným zipem pro snadnější výměnu pleny. Zavinovačky jsou vyrobeny ve tvaru kokonku, ve kterém se miminku zafixuje ručičky, přičemž nijak dál miminko neomezuje – ponechává volné nožičky, aby miminko, zavinuté v jemné zavinovačce, mohlo svobodně kopat. Zavinovačky Zip&Swaddle jsou dostupné v praktickém dvojí balení a ve dvou velikostech 1 (2,5-5kg) a 2 (5-8kg).

Pohodlí v těhotenství i v mateřství Vám přeje Motherhood – výrobce těhotenských polštářů a kojeneckého zboží s 10 letou tradicí. www.motherhood.cz

Tagy: zabalování miminka | zavinování | značka motherhood

Komentáře