Letní hry nejen pro předškoláky

Datum publikace: 14.07.2010

Kategorie: Předškoláci

Léto je tu především proto, abychom si užili vody a všech radovánek s ní spojených. Avšak přes poledne (přesněji mezi 11 a 15 hodinou) je lepší schovat se někam do stínu. Mají Vaše děti pocit, že v tu dobu o hodně přicházejí? Zahrajte si s nimi zábavné hry!    

Ve stínu slunečníku

Vodní hry jsou v létě samozřejmě ze všeho nejlepší, ale na pláži i ve vodě to pořádně opaluje. Lidský organismus by si měl od horka a sluníčka trochu odpočinout. Pro děti to platí dvojnásob. Pokud nechcete, aby došlo k jejich přehřátí, nebo si uhnaly úpal, zažeňte je pod slunečník, jakmile se přiblíží poledne! A co pod slunečníkem nebo v jiné skrýši? Můžete si zahrát třeba staré dobré Člověče, nezlob se. Rodinnou siestu příjemně zpestří malý turnaj, který završí velké finále a první cena v podobě obrovské zmrzliny. Za zkoušku také stojí, když se před odjezdem na letní dovolenou poohlédnete po nových stolních hrách, jako je například Krteček, které se hrají na podobném principu. Malé princezny se rády zkrášlují, a proto se mohou zabavit navlékáním korálků a drobných předmětů. Dnes není problém zakoupit již předpřipravenou sadu, která obsahuje nejen elastické gumičky, ale i korálky s tak velkými otvory, že děvčátka nepotřebují jehlu. Náš další tip zní, abyste dětem koupili modelovací sadu. Děti kreativní činnosti milují. Venku přeci mohou nadělat trochu nepořádku, že ano?                  

Hurá do přírody

Také děti, které ještě neumí číst a psát, se mohou zúčastnit bojovky, jakou známe především z letních táborů. Chce to jen, abyste jim ušili tuto hru přímo na míru. Tedy žádná čísla, ani písmena, ale obrázky. Do lesa či větší zahrady ukryjete dvacet až třicet kartiček, na kterých budou vyobrazena různá zvířata. Děti je budou sbírat. Pokročilejší verze předpokládá, že se obrázkové kartičky nebudou sbírat. Každý ze zúčastněných dostane do ruky obrázkový seznam. Vlevo bude namalované samotné zvíře, vpravo prostor, kde dítě zatrhne buď kolečko, nebo křížek, a to v závislosti na tom, zda obrázek s tímto zvířetem cestou potkalo, nebo ne. Mezi oblíbené patří také hra na lovce pokladů. Dáte dětem mapu zahrady nebo jiného místa, kde jste zakopali poklad. Oni toto místo najdou a poklad nadšeně vykopou. Zbývá už jen vymyslet, co jim do truhly schováte. Tak příjemnou zábavu!           

Komentáře