Díl 10. Míšánek prozkoumává zahradu

Datum publikace: 08.04.2011

Kategorie: První rok batolete

Počasí konečně ukázalo svou přívětivější tvář. A to je skvělá příležitost k poznávání světa za hranicemi žlutého domečku. Nejvíce času tráví chlapeček na zahradě.   

Slovní zásoba roste

Míšánkovi je šestnáct měsíců. Má už velkou slovní zásobu. Většina jeho slov nemá více než dvě slabiky. Táta, máma, Bára, děda, bába, teta, pes, ryba, žába, hadi, auto, bus, papat, jede, ještě, to vše jsou krátká slova. Občas ale překvapí a pronese slovo, jako je například kačenka. K označení spousty věcí používá citoslovce. Když chce upozornit na tygra nebo ještěra, vydává strašidelné zvuky.      

Zahradní sezóna začíná

Díky příjemnému počasí může Míšánek trávit spoustu času na zahradě. Mají tu s Barunkou k dovádění slunnou terasu, domeček a pískoviště. Tatínek dětem buduje nové zahradní posezení, kam si budou moci pozvat své kamarády. Na písku se Míšánkovi moc líbí. Do hry se dokáže opravdu zabrat, ale jen na chvilku. Proč by měl sedět na písku, když všude kolem je tolik zajímavých věcí? Tenhle huňatý zelený koberec, to je trávník. Mulčovací kůra skvěle voní a láká k ochutnání. Magnólie má spoustu okvětních lístků, které se dobře otrhávají. U plotu štěká pes. Za domem má táta spoustu nářadí. Sekačka na trávu vypadá jako zajímavý dopravní prostředek, a tak na ni chlapeček vylezl a zkoušel se na ní odrážet jako na svém odstrkovacím autíčku, což mu jde skvěle.      

Malý pečovatel

Podobně jako má Barunka své miminko, o které se stará, má Míšánek svého latexového ještěra, který vydává strašlivé zvuky. Ty se však Míšánkovi líbí, a proto je napodobuje. Svého ještěra Míšánek krmí, dává mu napít, bere si ho se sebou do úterní školky, ale i na jiné výlety. Nedávno ho dokonce uložil do postýlky a přikryl. Barunce se však moc nelíbilo, když v postýlce pro miminko našla ještěra.     

Míšánek je opatrný

Míšánek se má rád a je velmi opatrný. Chodí a stojí pouze, když se má čeho přidržet. Pokud ho ale něco velmi zaujme, jako například věž na dálkové ovládání, na držení zapomene. Když je terén z kopce, klekne si, otočí se a leze dolů obráceně jako rak, stejným způsobem jako dolů ze schodů. Aby získal při chození jistotu, dostal nové botičky. Při jejich nákupu velmi ochotně spolupracoval. Trpělivě si nechal obout asi pět páru bot, které na místě je zkoušel. Míšánek spolupracuje také při ostatních činnostech, zejména při oblékání. Poslední dobou sám přináší mamince své oblečky čím dál častěji, protože chce jít ven.    

Tagy: první rok batolete

Komentáře