Díl 23. Míšánek brzy oslaví druhé narozeniny

Datum publikace: 11.11.2011

Kategorie: První rok batolete

Když je venku listopad, trávíme raději čas v interiéru. Jakmile to už děti doma nebaví, je třeba jim vymyslet nějakou zábavu. Míšánek někdy jede na den k prarodičům, dvakrát týdně chodí do školky, a také je občasným návštěvníkem mateřského centra. Za pár týdnů oslaví své druhé narozeniny.   

Nezávislý pozorovatel
V mateřském centru nedaleko městečka, kde Míšánek bydlí, se scházejí maminky s dětmi k různým aktivitám, jako je malování, vyrábění dětských uměleckých děl, hraní divadla, tancování, čtení pohádek, anebo výuka jazyků, především angličtiny. V kolektivu deseti batolat si Míšánkova maminka všimla, že Míšánek dává přednost individuální zábavě. Když děti říkají říkanky, anebo dělají Kolo, kolo mlýnský, Míšánek jim zatleská, ale sám se účastnit nechce. Raději si vezme autíčka a jde vyzkoušet, jak rychle asi pojedou dolů ze skluzavky. Když je ale svačinka, tak u ní nesmí chlapeček chybět. Také se mu líbilo divadlo, které hrály tety s maňásky.      

Sourozenecká rivalita a škádlení
Poslední dobou Míšánek své sestřičce Barunce, která je o 2 roky starší, stále něco provádí. Tahá ji za vlásky, plácá po zadečku a hlavně jí bere věci. Když si Barunka sedne mamince na klín, Míšánek se ji snaží vystrnadit. A také běda, když tatínek Barunku morduje. Přestože Míšánek Barunce stále něco provádí, má ji moc rád. Když si jde pro pití, přinese jí také. Když má sušenku nebo jinou dobrůtku, ochotně se rozdělí. Míšánkovi také vadí, když si ho Barunka nevšímá. Pokud spí, píchá do ní prstíčkem. Někdy ale jejího spánku využije, aby si půjčil její hračky. Pokud Barunka sleduje televizní pohádky a bratříčkovi se nevěnuje, Míšánek vezme ovladač a přepne kanál. Co však Míšánek těžko nese, to je, že dědeček s babičkou si berou na víkend Barunku, zatímco on zůstává doma. Příští rok však bude jezdit s ní. Zle je také, když má Míšánek rýmu a Barunka odjíždí sama do školky.    

Outdoorové aktivity  
Ještě donedávna měl Míšánek nejraději kočárek, teď preferuje odrážedlo. Maminka ho bere na stezku podél řeky, kde nejezdí auta, aby se vydováděl. Také pozdě na podzim chodí Míšánek na procházku do lesa a na louku, kde pomáhá trhat kytičky do vázy.   

Druhé narozeniny na obzoru
Velkou novinkou od minula je, že Míšánek začal konečně chodit na nočník. V příštím dílu Míšánek oslaví své druhé narozeniny, a zároveň se s Vámi rozloučí, neboť dnem Míšánkových druhých narozenin 3. prosince náš seriál První rok batolete končí.

Přečtěte si také

Tagy: první rok batolete

Komentáře