Školní rok se kvapem blíží. Už jste svého prvňáčka vybavili?

Datum publikace: 27.08.2014

Kategorie: Školáci | Školní pomůcky | Příprava do školy

Ještě nedávno to byl jenom maličký uzlíček v porodnici, který kouzlil úsměv na tváři všech vašich příbuzných. A dneska z něj máte předškoláka, kterého už za chviličku čeká začátek povinné školní docházky. Letí to. Teď ale není čas na rozjímání – je potřeba vašemu prvňáčkovi nakoupit povinnou výbavičku. Aktovku, desky, sešity, penály, přezůvky,…však to znáte. Podle čeho ale vybírat, abyste nakoupili opravdu dobře?

Na batohu nešetřete

Nic proti levným věcem, ale - při koupi školního batohu nešetřete. Vaše dítko ho bude nosit na zádech i několik let a určitě nechcete, aby si při tom odrovnalo páteř nebo přivodilo kýlu. Batoh by měl být lehký (ideálně kolem 1 kg), mít anatomicky tvarovaná záda, bederní opěrku a nastavitelné popruhy, Výhodou jsou přepážky k vnitřnímu uspořádání prostoru, snadno pak umístíte nejtěžší předměty nejblíže zádům. Design volte nadčasový, aktuální motiv pohádky nebo filmu je sice „cool“, ale za rok nebo dva vám bude dítě brečet, že chce nový batoh. Zbytečné.

Kufříky jsou praktické

Další nepostradatelnou součástí školní výbavy jsou penály. Prvňáčkům určitě pořiďte penály patrové, ve kterých se snáze zorientují a navíc do nich uloží více věcí. Penály s jedinou přihrádkou doporučujeme až starším dětem na 2. stupni, které už patrová pouzdra obvykle odmítají. Na vodovky, tempery, štětce a další školní pomůcky svému dítku pořiďte praktické dětské kufříky, které jsou mnohem pohodlnější, než třeba igelitka.

Sportem ku zdraví

Nezapomeňte, že vaše dítě bude mít také tělocvik, takže nutností jsou cvičky a cvičební úbor. Cvičky volte se světlou a neklouzavou podrážkou, cvičební úbor hlavně pohodlný, aby se v něm dítko cítilo dobře. Po vykonané námaze musí přijít zasloužená odměna – ve výbavě prvňáčka by proto neměly chybět láhve a svačinové boxy. U lahví dejte pozor na jejich složení, skvělé jsou tzv. zdravotní láhve, na jejichž nezávadnost se můžete 100% spolehnout.

To je z těch nejvíce problémových věcí vše. U sešitů, obalů, desek, vodovek, temperek, lepidel a dalších drobných pomůcek si určitě poradíte sami. Tak hurá do kamenných prodejen a elektronických obchodů – školní rok už klepe na dveře.

Tagy: Hračkomat | školní batohy | školní pomůcky

Komentáře