Vybírejte svým dětem bezpečné školní pomůcky, tipy na co si dát pozor

Datum publikace: 13.08.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Vzdělávání | Školní pomůcky | Příprava do školy

Nutnou výbavou pro každého školáka jsou na prvním stupni zejména psací potřeby, sešity, výtvarné potřeby a aktovka či pro větší školáky batoh. Trh nabízí spoustu produktů, mezi kterými je často velký rozdíl v kvalitě i bezpečnosti. Přinášíme vám proto praktické tipy pro výběr bezpečných školních pomůcek.

Prvním vodítkem je cena

Dejte si pozor na nejlevnější nabídku. Samozřejmě všechny produkty prodávané na našem trhu by měly splňovat základní bezpečnostní kritéria, nicméně některé z nich je mohou splňovat více a jiné méně. Každopádně buďte podezřívaví k nejnižší cenové nabídce, hlavně když se jedná o značku, kterou neznáte.

Požadujte certifikáty

Není jednoduché se rychle zorientovat v množství školních pomůcek, zejména pokud máte požadavek na kvalitu a bezpečnost. Solidní výrobci však dokládají kvalitu svých produktů certifikáty kvality a bezpečnosti. Samotný obal a informace na něm by měly certifikace dostatečně a zřetelně komunikovat.

Kvalitu i bezpečnost zaručí prověřená značka

Zárukou kvalitního a bezpečného produktu je značka garantující dlouhodobé zkušenosti většího množství zákazníků. Značka je nositelem informací o produktu a u zboží, které značku postrádá, se právem můžeme ptát na jeho původ a kvalitu.

Třešničkou na dortu je pak design

Děti dávají velký důraz na design a barvu školních pomůcek. Pokud tedy produkty garantující kvalitu a bezpečnost přinesou ještě pro děti poutavé designové řešení, jedná se o skvělý bonus.

Výběr školních potřeb nepodceňte

Vyšperkujte dětem penál

Prázdniny a čas školní jsou pro děti dva jednoznačně oddělené světy. První bývá dobou volnosti, her a zábavy, druhý má za svou osu řád a povinnosti. Ale představte si, že si děti budou moci při návratu z prázdnin do školních lavic s sebou přinést alespoň kousek prázdninové radosti. Právě zábavu a inspiraci se snaží dětem se svými školními pomůckami přinášet jejich tradiční výrobce - společnost Kores. A dvěma stěžni na její vlajkové lodi plující do nového školního roku jsou barevné pastelky Kores Kolores a lepicí tyčinky.

Barevné pastelky Kolores dávají dětem paletou svých zářivých barev vzpomenout na modrou plochu širého a voňavého moře nebo hlubokou zeleň příjemně chladivého lesa. Zcela věrnou a barevnou vzpomínku vyvolávají díky o 50% většímu množství pigmentu ve všech barvách. Dva základní tvary pastelek Kolores jsou klasický trojhranný - ergonomicky pohodlný a trojhranný jumbo – vhodný pro předškoláky a malé školáky. Oba typy se mohou pochlubit silnou, perfektně vycentrovanou tuhou, která se při ořezávání ani při kreslení neláme. Když se vám přeci jen podaří ji zlomit, hodí se praktické ořezávátko, zdarma přiložené ke každému balení. Zjistíte také, jak pohodlně se ořezávají pastelky, jejichž tuha je lepená po celé jejich délce. Děti pak mohou s pastelkami Kolores na papíře realizovat své inspirace z letních zážitků. Na každé pastelce navíc najdou rámeček pro vepsání svého jména či přezdívky. Pastelky Kores se vyrábějí v baleních od 6 až do 36 ks pastelek. Nejobjemnější varianta nabízí i dvě exkluzivní metalické barvy – stříbrnou a zlatou. Pro prvňáčky jsou nejlepší volbou pastelky jumbo. Společnost Kores je nabízí ve dvou baleních, a to 6 a 12 ks. Dále je pak naleznete jako součást balení Kolores Jumbo Starter Setu, který kromě zmiňovaných pastelek nabízí také obyčejnou tužku jumbo s názvem Coach, dále mazací pryž a praktické ořezávátko. Starter Set je ideální nejen pro malé školáky, ale i pro předškolní výchovu. Kolekci jumbo školních produktů pak uzavírají jumbo voskovky Krayones ve 12 sytých barvách.

Barevné pastelky Kolores

 

Lepicí tyčinky Kores Dráček jsou pro děti velkým praktickým a hlavně bezpečným pomocníkem. Tento ryze český výrobek spolehlivě lepí všechny druhy papíru, lepenku, fotografie i korek. Hodiny výtvarné výchovy jsou nekonečnou zábavou. Lepidlo lze nanášet také na sklo a lze tak vesele vyzdobit i okna. Tyčinky mají vylepšený vysunovací mechanismus a speciální vzduchotěsné víčko, díky němuž nevysychají. Můžete je s klidným svědomím nakoupit i do zásoby, protože mají životnost dlouhé tři roky. Pro výrobce je samozřejmostí, že tyčinky neobsahují rozpouštědla, jsou netoxické a snadno vypratelné vodou. Pro děti jsou navíc zcela bezpečné, i kdyby je snědly. K tomu však díky neutrální vůni vůbec nevybízejí.

Lepící tyčinka Kores

 

Kromě lepicích tyčinek Kores nabízí samozřejmě také tekutá školní lepidla – bílé lepidlo White Glue, v objemech 60, 125 a 250 ml, a dále transparentní tekuté lepidlo Schoolfix v praktické velikosti vhodné do penálu. Nedílnou součástí školní řady Kores jsou také ořezávátka, jmenujme například oblíbené Deposito, pryže, obyčejná tužka MathMagic či dětské a školní nůžky.

Tagy: Kolores Jumbo Starter set | Kores | pastelky Kolores | transparentní tekuté lepidlo Schoolfix | vybavení penálu

Článek je vydán v rámci seriálu: Škola volá

Komentáře