Rozhovor s Luciou Šoralovou

Datum publikace: 21.07.2014

Kategorie: Slavné maminky

V novém seriálu Slavné maminky Vám budeme každý měsíc přinášet rozhovor s mediálně známou maminkou. Jako první jsme vyzpovídali populární šansoniérku a muzikálovou herečku slovenského původu a dlouholetou partnerku známého hudebníka a producenta Ondřeje Soukupa - Luciu Šoralovou, která se letos na podzim stane dvojnásobnou maminkou.  Tříletá Rebeka se tak dočká svého sourozence.

Lucio, za několik měsíců se stanete dvounásobnou maminkou. Plánujete velkou rodinu, nebo jsou pro Vás dvě děti tak akorát? Z jaké pocházíte rodiny? Měla jste sourozence?

Lucia Šoralová: Ja už raději nic neplanuji.  Z plánů má pán Bůh srandu – to je jasné. Anebo se plní s takovým zpožděním, že to může být i nebezpečné smiley Mám sestru i bratra a měla jsem ješte jednoho, ale ten byl težce nemocný, takže teoreticky jsem z početnější rodiny, ale prakticky jsem vyrůstala jenom s jednou setrou a ta mi byla spíš jako dcera, takze se teším, že moje děti budou parťáci. Aspoň doufám.

Jak jste prožívala své první těhotenství? V čem se od něho odlišuje to druhé? Většina maminek si druhé těhotenství více užívá, jelikož vědí, co je čeká.

LŠ: Ja to mám opačně. V tom prvním jsem se cítila být krásná a měla jsem dvounásobnou sílu a kuráž a zpívalo se mi skvěle a vůbec – neztratila jsem nic ze své pohyblivosti a obratnosti. Necítila jsem se nijak omezována. Teď mám pocit, že jsem hnusná a musím to přečkat v úkrytu a připadám si jako vorvaň – i se tak pohybuji, zpívá se mi velmi špatně a celkově se cítím velmi slabá. Ale zkušené matky mi říkají, že to může být i tím, že teď mám na starost relativně malé dítě, které zkrátka vezme svůj díl energie.

Jak narození dcery změnilo Váš dosavadní život?

LŠ: No, ze začátku jsem měla pocit, že ani moc ne, ale je to čím dál tím složitější a hlavně mi začíná docházet, že je to navždy. Takže to je dost velká změna. Parťákem začne to dítě být reálně až kolem puberty, nebo spíš až když puberta odezní....

Jak se Rebeka těší na miminko? Připravujete ji nějak?

LŠ: Rebeka miluje malé děti a těší se velmi. Řekla bych, že víc než my dvasmiley.

Kdybyste měla porovnat českou a slovenskou výchovu, v čem byste viděla hlavní rozdíl, pakliže zde nějaký je?

LŠ: Já nemůžu porovnat českou a slovenskou výchovu – jen výchovu, kterou jsem zažila u nás v rodině – a ta byla myslím dost blaznivá, a výchovu, kterou zažil Ondřej ve své rodině a ta taky nebyla uplně standardní. Ale která rodina je? Četla jsem třeba knížky od Ivana Krause a řekla bych, že to u nich bylo docela podobné jako u nás doma...

Co děláte v situacích, kdy máte pocit, že si s výchovou nevíte rady? Radíte se s maminkou? Čtete rodinné portály, jako je například Rodicum.cz?

LŠ:  Spolehám na svou intuici a snažím se vnímat své dítě a také se koukám kolem sebe a pozoruji jak to zvládají mé kamarádky. A myslím si, ze můžu být celkem v klidu. Stejně si myslím, že dítě přistane v rodině, ve které přistát chce, a je to prostě hotový člověk a nic moc se změnit nedá – dá se jen  komunikovat a nepřestat nikdy, ani když je to třeba těžké...

Lucia Šoralová hraje v mnoha muzikálech

Jak se Vám daří dělit čas mezi Vaším osobním a profesním životem?

LŠ: Co je to osobní život? Ten už nemám. Teda, teď jsem se rozhodla, že každý den bude dítě  /pak obě/ hlídané aspoň na 2-3 hodiny, abych si vyčistila hlavu a mohla si vzpomenout na to, co jsem kdy chtěla dělat.  Profesní život -  tedy práce nějak funguje, ale samozřejmě s omezením a překážkami. Ale jsou ženy, co se  z domova nedostanou několik let, tak si nemůžu stěžovat.

Kdo Vám nejvíce pomáhá?

LŠ: V čem myslite? V práci, s dcerou, nebo psychicky, či fyzicky s domácností?  Moji oporou je samozřejmě partner a zatím vše rešíme ke zdárnému konci.

Na konci května jste absolvovala na Slovensku turné s kapelou La Alma a stále hrajete v muzikálech. Jste tedy velmi aktivní i v těhotenství. Jak to vidíte s návratem do muzikálů a na podia po porodu, máte již nějakou představu?

LŠ: Naposledy jsem zpívala 5.7 a rodím až v září, takže zas až tolik to teď nepřeháním. S Beky jsem zpívala jestě dva dny pred porodem na Barovani smiley, dokonce je to i na Youtube, jak jsem se vrtěla a nic mi nebylo. Teď je to težší, ale návrat plánuji v listopadu.

Lucio, děkujeme Vám za milý rozhovor.

LŠ: Také děkuji a přeji všem maminkám, aby se netrápily výčitkami, protoze vše je, jak má být smiley

Foto: Ivo Kiapeš, archiv Lucie Šoralové

Tagy: hvězdné mámy | Rozhovor s Lucií Šoralovou

Článek je vydán v rámci seriálu: Slavné maminky

Komentáře