Sezóna začíná. Vyberte dětem kvalitní a pěkné boty!

Datum publikace: 21.03.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Zdraví a výživa | Vývoj předškoláka

Také z důvodu nedostatku času odkládáte nákup dětské obuvi, přestože ji už Vaše ratolesti nutně potřebují? Vyberte dětské botičky v e-shopu. Pokud navštívíte specializovaný internetový obchod s kvalitní obuví a podrobnými informacemi, nejenže nešlápnete vedle, ale také si ušetříte spoustu času a možná i nervů.

Nekvalitní obuv škodí zdraví

Dětem roste noha rychle, není výjimkou, že jim nová obuv vydrží jen pár měsíců. Mnoho rodičů proto hledá cesty, jak ušetřit. Na kvalitě dětské obuvi se však šetřit nevyplácí. Ortopedové na základě četných zkušeností varují, že nekvalitní či nevhodná obuv má negativní dopady na zdraví dětí, a může jim způsobit závažné defekty nohou. Mezi nejčastější chyby při výběru dětských botiček patří upřednostnění neprodyšného materiálu na úkor přírodní kůže a volba nesprávné velikosti nebo tvaru. Například příliš úzké boty ve špičce mohou deformovat dítěti prsty. A pokud dítě nosí boty s příliš tenkou podrážkou, která dostatečně netlumí dopady na zem, může docházet k nadměrnému zatěžování kostí a kloubů.

Jak se pozná kvalita

Vhodná dětská obuv se pozná na první pohled podle kvality materiálu a provedení. Pro děti jsou nejvhodnější kožené boty, přírodní kůže je totiž prodyšná, poddajná a nožička v ní může dýchat. Navíc kůže na rozdíl od tvrdého plastu nezpůsobuje odřeniny a otlaky. Stélka by měla být vyrobena ze savého materiálu, aby poté, co se nožička zpotí, nebyla ve vlhku. Kvalitní dětskou obuv dále poznáme podle toho, že má ohebnou podešev, což je velmi důležité, protože děti chodí jinak než dospělí - běhají, skáčou, dovádějí, což s tuhou podešví není dost dobře možné.

Holčička v kovbojkách

Tipy na jarní obutí

Zkušené maminky nedají dopustit na kvalitní obuv značek Superfit, Olang a Richter, kde jsme tentokrát čerpali inspiraci na dětské jarní obutí:

• Pro běžné nošení je vhodná vycházková kotníčková obuv. Samozřejmě nejlepší je šněrovací obuv, neboť tak se obuv dobře zpevní a dítě se cítí jistěji, ovšem v dnešní rychlé době hodně rodičů a také mateřských školek preferuje suchý zip.

Vycházková kotníčková obuv

• Na výlety do přírody je ideální pevná obuv. Vynikajícími referencemi se může pochlubit kožená treková obuv s membránou Olantex a vyjímatelnou stélkou.

• Když začne jaro střídat léto, alespoň teplotně, nejlepší službu našim dětem prokážou sandálky, kde může nožička dobře větrat. Také ty by měly být vybaveny pevným opatkem. Výhodou sandálků Richter je navíc nastavitelný nárt.

Dětské sandálky

Pokud se dítku nožičky i přes koženou či textilní obuv potí, je nutno zvážit kvalitu ponožek. Již dávno neplatí, že nejlepší je 100% bavlna, alespoň co se ponožek týká. Velmi oblíbené u našich dětí jsou tzv. sportovní ponožky, kde se o odvod potu stará polypropylen či bambusové ponožky, kde bambusové vlákno odvádí vlhkost pryč.

Jak vybrat správnou velikost

Samozřejmě, že ani ty nejkvalitnější boty nesplní svůj účel, pokud se netrefíte do velkosti. Zvolit správnou velikost může být pro rodiče obtížné, a to i při nákupu v kamenném obchodě, dítě většinou sleduje design botiček a neřekne Vám přesně, jak se v botě cítí, zda ho netlačí, atp. Ke zvolení velikosti slouží velikostní tabulky, které najdete také na stránkách internetové obuvi, ovšem ty bývají pouze orientační, neboť jakmile má obuv jinou podešev, má i jinou délku vnitřní stélky. Ideální je sledovat uvedené délky vnitřní stélky přímo v detailu vybrané obuvi.
Náš tip: Postavte dítě na zem, obkreslete jeho bosou nožičku fixem na papír, pak změřte celou délku nohy pravítkem, připočtěte nadměrek, ideálně 8-12 mm, a jste na správné velikosti, kdy nebude dítko zakopávat a přitom botička vydrží až do léta.

Přejeme Vám, ať dobře vyberete! A nezapomeňte, že na kvalitě se šetřit opravdu nevyplácí. Pokud šetřit, tak jedině na ceně, například můžete využít výhodných slevových akcí. V internetovém obchodě www.boticka.cz aktuálně mají slevy na vybrané druhy dětské obuvi 50%.

Zdroj foto: Profimedia.cz

Tagy: dětská obuv | dětské kožené boty | kvalitní dětské boty

Komentáře