Výbava pro prvňáčka. Co všechno potřebujeme a kolik nás to bude stát?

Datum publikace: 16.01.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Zdraví a výživa | Vývoj školáka

Maminky, přiznejme si – nástup našeho dítěte do školy obvykle stresuje více nás, než děti samotné. Po všech těch letech, kdy jsme svého drobečka měli zcela pod kontrolou, najednou vstupuje do nové životní etapy. Osamocený, bez nás. Zvládne to? Nezvlčí? Bude se dobře učit? Nebude dělat problémy? Nebude mi chybět? Na většinu otázek odpoví až čas. My pro něj můžeme udělat jen jediné – vytvořit doma příjemné prostředí a nakoupit dítěti vše, co pro svou školní docházku potřebuje. Přinášíme souhrn věcí, které by neměly vašemu prvňáčkovi chybět, a přikládáme i orientační ceny.

Nehazardujte s jeho zdravím

Podle odborníků má každý třetí školák u nás problémy s držením těla. Na vině bývá špatné sezení v lavici, nedostatek pohybu a…příliš těžká školní taška. Dítě by mělo na svých zádech nosit maximálně asi 10 % své vlastní hmotnosti, ale tento limit bývá často překračován. Při výběru školního batohu proto myslete hlavně na to, aby měl anatomicky tvarovaná polstrovaná záda, nízkou hmotnost a vašemu dítěti dobře seděl. Ceny školních batohů a aktovek se pohybují v řádu od několika stovek až do několika tisíc korun a tvoří nejdražší položku v seznamu pomůcek pro začínající školáky. Rada zní však jasně – nešetřete.

Školní batohy

Zdraví vašeho dítěte má vyšší hodnotu, než jakékoliv peníze.

Dopřejte mu pohodlí

Když jsem chodila na základní školu, nosila jsem pomůcky pro výtvarnou výchovu v obrovské igelitové tašce. Pořád se mi trhala a byla na mě moc velká, nosila jsem ji proto jen velmi nerada,“ vzpomíná na svá školní léta dnes pětatřicetiletá Monika, matka dvou dětí. Svým miláčkům letos určitě pořídí dětský kufřík. „Je mnohem pohodlnější a za tu cenu se určitě vyplatí. Navíc se dnes prodávají kufříky s moc hezkými motivy,“ pokračuje Monika. Inspirujete se? Ceny dětských kufříků se pohybují kolem 200 korun. Do kufříku se snadno vejde kompletní výbava pro výtvarnou výchovu – tempery a vodovky (včetně štětců), tuš, kelímek na vodu, ochranný igelit na lavici, zástěra nebo barevné papíry.

Dětské kufříky

Penál, cvičky a tak dál

Ve výbavě začínajícího školáka přirozeně nesmí chybět penál a cvičební úbor. Dále přezůvky, psací potřeby, desky na sešity, písmena a číslice nebo obaly na sešity. Tyto položky v součtu vyjdou na několik stovek. A na závěr nezapomeňte na svačinu – jedině dobře najezené dítě se bude moci plně soustředit na svůj výkon. Pro zvýšení komfortu není na škodu zakoupit plastové láhve na pití či svačinové boxy. Skvělé jsou v těchto případech celé sady školních potřeb, které nabízí většinu ze jmenovaných věcí a jsou cenově přívětivější, než kdybyste kupovali jednotlivé položky zvlášť.

Desky na sešity a papíry

Orientační ceny vybraných pomůcek pro prvňáčky:

Aktovka1 250,-
Penál200,-
Dětský kufřík – 200,-
Cvičební úbor + cvičky – 500,-
Tempery + vodovky – 150,-
Desky a obaly na sešity, písmena nebo číslice – cca 200,-

Tak milé maminky a tatínkové, vyrazte do obchodů a vybavte svého školáčka co nejdříve!

Tagy: aktovky | dětský kufřík | sady školních potřeb | školní batohy

Komentáře