Rýma dokáže miminko potrápit

Datum publikace: 31.10.2011

Kategorie: Zdraví a bezpečnost miminka

Rýma znamená pro miminko velké trápení. Špatně se mu spinká i pije, a protože neumí smrkat, hrozí mu zánět středního ucha.   

Léčba miminkovské rýmy
Při rýmě potřebuje miminko zůstat v klidu doma a zvýšit příjem tekutin. Když má miminko rýmu, požíváme kapky do nosu pro miminka. Kapky pro dospělé mohou miminku podráždit sliznici.     

Odsávání hlenů a smrkání   
Odsávání hlenů a smrkání je účinnou prevencí zánětu středního ucha při rýmě. Mezi nejefektivnější metody, jak ulevit miminku od rýmy, patří odsávačka hlenů. Dříve se používaly obyčejné mechanické odsávačky, které moderní doba nahradila vysoce výkonnými odsávačkami, které se napojí na vysavač, vloží se miminku do nosních dírek a během chvilku účinně odsají rýmu. Tato metoda se sice může jevit na první pohled jako poměrně drastická, když si to nejprve vyzkoušíte sami na sobě, zjistíte, že odsávání nebolí, jen není příjemné. Miminka obvykle při odsávání pláčou, vadí jim omezování svobody. (Pláč je však v tomto případě Váš spojenec, protože přispívá k uvolňování hlenů.) Miminku odsávejte hleny dle potřeby několikrát denně, a to před jídlem, nikoli až po jídle. Odsávačku koupíte v lékárně. Stojí kolem 400 korun. Od 9. měsíce můžete začít učit miminko smrkat. Většina dětí se to naučí až kolem roku a půl až dvou let.   

Pokožka potřebuje namazat  
Miminku mažte oblast pod nosánkem mastným krémem, nejlépe modrou indulonou. Lze použít i sádlo.    

Přečtěte si také

Tagy: rýma dokáže potrápit

Komentáře