Podzimní víkend s rodinou? Vyrazte do Mariánských Lázní!

Datum publikace: 07.10.2020

Kategorie: Hry a volný čas | Tip na výlet | Zdraví | Kafíčko

Léto je zdárně za námi, příroda kolem nás se začíná pěkně zbarvovat. Není nad to vyrazit si do přírody. Že tu kolem vás už znáte? Máme pro vás tip. Vydejte se do Mariánských Lázní, kterým se přezdívá park ve městě, nebo taky město v parku.

Děti usedly do školních lavic, nějaký ten čas denně taky tráví v rouškách. Není nad to dopřát jim výlet do přírody, kde se mohou nadýchat čerstvého vzduchu.

Abyste přitom poznali i místa vašim zrakům dosud ukrytá, můžete se vydat nejen na procházku, ale třeba i na celý víkend tam, kde je příroda pořád krásná a nezničená.

Mariánské Lázně – místo, kde si na své přijdou úplně všichni

Vydat se na rodinnou dovolenou není jen tak. Najít totiž místo, kde si to užijí všichni, není snadné. Už jste slyšeli o Mariánských Lázních? Nachází se v západních Čechách, a vzhledem k aktuální situaci tam cizince skoro nepotkáte. Kdy jindy se vám to poštěstí?Mariánské Lázně nejsou jen zpívající fontána

Dominantou města protkaného parky je bezesporu zpívající fontána. Nejen na ní se ale můžete těšit.
•    Milovníky sladkého potěší tradiční lázeňské oplatky. Dáte si studenou nebo teplou oplatku?
•    Za přírodními krásami se můžete vydat do Geologického parku Mariánské Lázně, který vás seznámí s geologickou stavbou a rostlinným společenstvím Slavkovského lesa.
•    Rádi se kocháte pohledem do okolí? Vydejte se na rozhlednu Hamelika. Na její vrchol vede přesně 100 schodů, s přehledem tam vyšlápnou i mladší členové rodiny.
•    Milovníci zvířátek si nesmí nechat ujít setkání s daňky a jeleny v obůrce Hvozd.
•    Na nejkrásnější památky Čech ve zmenšené verzi zve Boheminium. Těšit se můžete na model zámku Červená Lhota, hradu Karlštejn, zámku Lednice, Muzea železnice Lužná, hradu Bezděz a dalších. Lákadlem jsou i nejmenší koníci na světě.
•    Nedaleko města se nachází Naučná stezka Kladská, která vede kolem Kladského rybníka a je asi 1600 metrů dlouhá. Děti jistě bude bavit hledat na dřevěné cestě stopy zvířat. Kolik jich najdou?
•    Děti se mohou při procházce zdejšími parky vydat na Rudolfovu tajnou misi nebo putovat za poznáním s veverkou Karolínou. Máte starší děti? Vydejte se na Stezku spisovatelů.
•    Můžete si užívat lázeňských procedur, popíjet minerální prameny.
•    Patříte mezi milovníky zlatavého moku? Jen pár kilometrů od Mariánských Lázní najdete Rodinný pivovar Chodovar, kde si dáte nejen dobře vychlazené pivo, ale pochutnáte si i na výtečné kuchyni.

Víte, že z Mariánských Lázní to máte kousek i do dalších lázní proslulého západočeského lázeňského trojúhelníku? Františkovi Lázně ani Karlovy Vary nejsou daleko, i tam na vás čeká spoustu zajímavých míst, která byste měli vidět.


 

Kde se s rodinou ubytovat?

Nabídka je široká. Můžete si vybrat jeden ze zdejších proslulých hotelů, nebo se ubytovat v některém ze zdejších penzionů. Preferujete radši soukromí? Ve váš domov se na pár dnů může proměnit jeden ze zdejších apartmánů.

Náš tip na závěr? Hledáte nejen ubytování, chcete si užít i lázeňské procedury? Vyberte si některý z lázeňských pobytů v Mariánských Lázních.

Komentáře