5 tipů, jak zatočit s roztoči ve vaší ložnici

Datum publikace: 05.11.2019

Kategorie: Bydlení | Jak být dobrým rodičem | Babské rady | Přirozené rodičovství | Zdraví

Pouhým okem je nevidíme, ale o to víc nás dokáží potrápit. Alergie na roztoče je nejrozšířenější alergií v Evropě. Tato alergie často stojí za vznikem astmatu a způsobuje nepříjemné respirační potíže.

1. Zbavte lůžko vlhkosti

Mnoho z nás se dopouští chyby, že ihned po tom, co vstaneme, lůžko zasteleme. Peřiny a polštáře tak nemají možnost dostatečně proschnout a zbavit se vlhkosti, která je pro život roztočů ideální. Polštáře proto natřepte a peřiny na lůžku rozložte, pokud máte prostor tak pověste.

2. Zmrazte je

V zimním období dejte peřiny vymrznout ven. Nestačí však pouze pár minut. Nezapomínejte na to, že mráz sice hubí roztoče, jenže alergeny nezničí. Proto v první řadě peřiny vyperte na co nejvyšší teplotu, kterou výrobce dovolí a až pak pravidelně lůžkoviny dávejte na mráz.

3. Ideální teplota v ložnici

Obecně jsou pro lepší usínání doporučovány nižší teploty v ložnici. Roztočům se nejlépe daří při teplotě okolo 25°C. Proto udržujte v ložnici nižší teploty, ideálně pod 20°C.

4. Dopřejte jim vůni levandule

Levandule je díky obsahu linaloolu nepřítelem nejen šatních molů, ale také roztočů a komárů. Tento jedinečný účinek levandule je již doložen mnoha výzkumy a je dokonce prokázáno, že levandule je použitelná jako ničitel mnoha škodlivých bakterií, které jsou dokonce odolné vůči antibiotikům. Nejen, že vyženete roztoče, ale díky levanduli rychleji usnete a působí blahodárně na váš spánek.

5. Eukalyptus

Čistí vzduch a také dokáže ničit nežádoucí bakterie. Málo se však ví, že je nepřítel i roztočů. Eukalyptus také působí příznivě na dýchací ústrojí, proti výkyvům nálad a depresím.

Technologie Greenfirst

Nová patentovaná technologie polštářů a přikrývek Greenfirst díky éterickým olejům z levandule, eukalyptu a citronů poskytuje lůžkovinám přímou ochranu proti roztočům, komárům a molům.
Více informací naleznete zde.

Komentáře