Přirozené rodičovství

Začínáte přemýšlet o tom, jaké hračky dětem nadělí Ježíšek?

Nad počasím převzal vládu podzim a pro rodiče malých dětí to znamená dvě věci. Začal čas podzimních viróz a blíží se Vánoce. S posilováním dětské imunity vám moc neporadíme, ale nad tím, jaké hračky by dětem mohl Ježíšek nadělit, se s vámi zamyslíme.

pokračovat na článek

Rozvoz květin po Praze a okolí

Už se vám taky stalo, že jste zapomněli koupit kytici a pak jste běhali po městě a hledali otevřené květinářství? Známe řešení. Už nemusíte nikde běhat, stačí usednout k počítači nebo vzít do ruky chytrý telefon, kytici objednat online a využít rozvozu květin.

pokračovat na článek

5 tipů, jak zatočit s roztoči ve vaší ložnici

Pouhým okem je nevidíme, ale o to víc nás dokáží potrápit. Alergie na roztoče je nejrozšířenější alergií v Evropě. Tato alergie často stojí za vznikem astmatu a způsobuje nepříjemné respirační potíže.

pokračovat na článek

Něco za něco, aneb proč byste dětem neměli dávat úplatky

Vychovat dítě není jednoduchý úkol. Každý rodič chce pro své děti jen to nejlepší a to včetně jistého zázemí a dobrého vychování. Jenže ne vždy jde všechno přesně podle představ a rodiče se mnohdy ve snaze dosáhnout svého uchylují k činům, které nejsou pro správnou výchovu tak úplně rozumnou volbou.

pokračovat na článek

5 důvodů proč se kojení vyplatí

Každá budoucí maminka je odhodlaná kojit své dítko tak dlouho, co jen to bude možné. Ještě před narozením drobečka tak hltají neskutečné množství brožurek, dlouhé hodiny pročítají maminkovská fóra, hledají informace a pídí se po způsobech, jak kojení co nejvíce podpořit.

pokračovat na článek

Rozhovor s Pavlem Cejnarem

Pavle, před více než rokem jste se stal poprvé otcem. To je vždycky velká změna. Jak vám tahle nově nabytá role změnila život? Je něco, čeho jste se musel kvůli malému Matýskovi vzdát?

pokračovat na článek

První příznaky těhotenství po oplodnění

První příznaky těhotenství po oplodnění jsou často podceňovány, neboť je většina žen připisuje příznakům premenstruačního syndromu. Které to jsou?

pokračovat na článek

Příprava na start - než půjde poprvé do školy, část 1

Než půjde naše dítě poprvé do školy, má za sebou již šest nebo sedm let vývoje, kdy je schopno se „samo“ učit, byť to bylo s naší pomocí jako rodičů, od kamarádů, okolí, kterým bylo dítě obklopeno. Náš úkol jako rodičů spočívá v tom, abychom vytvořili k učení vhodné podmínky a podpořili to dobré v jeho osobnosti.

pokračovat na článek

Už žádné starosti s uspáváním miminka

Kolébka provázela lidstvo už od jeho počátků. Dalo by se říct od kolébky. Začalo to nahrubo otesaným kmenem stromu s prohlubní, ve které si hověl pravěký kojenec, a pokračovalo až do současnosti. Tedy téměř. Možná je na čase starou dobrou kolébku oprášit. A vyzkoušet Hojdavak.

pokračovat na článek

Učení se Zábavným učením

Zkusili jste se někdy svého dítěte zeptat, jak se naučilo chodit? Určitě uslyšíte spoustu zajímavých odpovědí, podstatné ale je, že je to vlastně nikdo neučil. Dítě si samo intuitivně formou pokusů a pádů hledalo svou cestu formou přirozeného intuitivního učení. Na tomto principu jsou vytvářeny hry a pomůcky, které usnadňují dětem získat potřebné životní dovednosti. Přinášíme Vám tipy na některé z nich.

pokračovat na článek

Zdravě vaříte a jíte? Perte a uklízejte také tak!

Pokud Vám záleží na zdraví Vaší rodiny, nejspíš zdravě nakupujete, vaříte a jíte. Víte ale, že můžete zajít ještě dál? Zdravě prát a udržovat celou svou domácnost v čistotě? Používáním ekologicky šetrných pracích a čisticích prostředků uděláte mnoho nejen pro svou rodinu, ale celé pro životní prostředí.

pokračovat na článek

Proč děti odkládají plenky stále později

„Mohou za to jednorázové plenky, když vy jste byli malí, plenky už v roce a půl nikdo neměl...“ často říkají maminky dnešních maminek. Částečně mají pravdu, ale jednorázové plenky nejsou jediným důvodem proč se odkládání plenek posouvá směrem k vyššímu věku dítěte....

pokračovat na článek

Miminka v bezpečí

V dnešní době se na nás ze všech stran valí moře informací o výchově dětí a o tom, jak pečovat o miminka. Mnoho rad najdeme na internetu, v časopisech nebo si můžeme nakoupit různé knihy. Spoustou informací nás zahrnou také naši vlastní rodiče, další členové rodiny nebo kamarádky či pediatři, zkrátka kdokoli, kdo se vyskytne v našem okolí. Často v tom množství dobře míněných rad úplně zanikne jedna základní věc, že maminky by se měly řídit hlavně svým srdcem a intuicí. Pokud se jí naučí naslouchat, naleznou také jasné vedení a dokáží si své názory obhájit před okolím, které v naší západní kultuře často nebývá přirozeným postupům nakloněno.

pokračovat na článek
1