Plastické operace vrací maminkám sebevědomí

Datum publikace: 10.04.2014

Kategorie: Kojení | Psychika | Maminky a tatínkové | Krásná maminka

Mateřství je tím nejkrásnějším, co nás, ženy, v životě potká. Kéž by jen následkem těhotenství, porodu a kojení nedocházelo k nežádoucím změnám naší postavy! Naštěstí je tu estetická medicína, která dokáže mnohé napravit. Od prsou až po podbřišek.

Návrat svůdného dekoltu
Většinu žen začne po ukončení kojení trápit změna tvaru prsou. Poprsí, které ještě před několika měsíci vypadalo neodolatelně svůdně, začne být náhle neutěšitelně pokleslé a ochablé. Kvalitní spodní prádlo sice dokáže mnohé vyřešit, ovšem, ruku na srdce, která z nás nemá nepříjemný pocit, kdykoli podprsenku odloží, zejména před svým partnerem. Některé ženy řeší problém ochablého poprsí dalším těhotenstvím a kojením. Prsa se sice začnou opět vracet do žádoucího tvaru, bohužel takto nelze postupovat do nekonečna. Z fyziognomických i z finančních důvodů. Pro ženy, které už neplánují dalšího potomka, proto představuje realističtější variantu modelace poprsí.

Jak probíhá modelace poprsí
Modelace poprsí je operativní zákrok, který se provádí za účelem zpevnění a celkového zlepšení tvaru povislých prsů, nejčastěji po ukončení kojení, ale i náhlé redukci váhy. A jak tento zákrok probíhá? Odstraněním přebytku kůže. Pokud se zároveň se zpevněním provádí také zmenšení prsou, dochází i k redukci části mléčné žlázy. Jestliže jsou prsa jen málo povislá, lze je zvednout pouze odstraněním části kůže kolem prsního dvorce.
V případě většího poklesu se zároveň provádí i zmenšení prsou, kdy je třeba odstranit kůži nejen kolem dvorce, ale i v dolní části prsu. Modelace prsou a zmenšení prsou se provádí v celkové anestezii. Následná hospitalizace trvá 1 až 2 dny. Stehy se samy vstřebávají a po operaci zůstávají pouze nepatrné jizvy, v případě malého poklesu jen kolem bradavky.
1 týden po zákroku je nutný klidový režim (fyzická zátěž až po měsíci) a 4 týdny nošení elastické podprsenky bez kostic. Doporučenou součástí rekonvalescence je také tlaková masáž jizev. Další podrobnosti o zákroku, fotky a také třeba videa najdete například zde.

Bikin se vzdát nemusíte
Co dále dělá maminkám po porodu vrásky, to je vzhled jejich břicha v důsledku nadbytku kožní a tukové řasy pod pupkem nebo oslabení břišní stěny způsobené rozestupem břišních svalů. Naštěstí stav i této partie lze výrazně zlepšit. Plastická operace břicha neboli abdominoplastika dokáže zpevnit rozestoupené břišní svaly jejich sešitím a odstranit přebytek kůže a podkoží z oblasti břicha. Řez se vždy vede nad ochlupením, aby bylo možné skrýt pooperační jizvu pod prádlem nebo pod spodním dílem plavek. V případě potřeby se abdominoplastika kombinuje se liposukcí boků a oblasti břicha. Také plastika břicha se stejně jako modelace prsů provádí v celkové narkóze, hospitalizace pak trvá 2 až 3 dny. Po zákroku je třeba nosit speciální elastické prádlo a plnou fyzickou zátěž si můžete dovolit po 4 týdnech. To znamená, že měsíc po operaci se můžete směle navléknout bikin a vyrazit rovnou na plovárnu!

Samozřejmě, že nic není zadarmo. Návrat ztraceného sebevědomí a skvělý pocit z lepšího vzhledu však rozhodně stojí za to. Více informací o plastických operacích žen po mateřství najdete na stránkách www.perfectclinic.cz. Buďte opět perfektní!

Tagy: abdominoplastika | liposukce boků | modelace poprsí | plastická operace břicha

Komentáře