Pupečníková krev krok za krokem

Datum publikace: 24.08.2012

Kategorie: Novinky na trhu | Těhotenství | Porod

Jak postupovat, když se rozhodnu pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

Kmenové buňky z pupečníkové krve mohou zachránit lidský život!

  1. Vyhledejte společnost, která má akreditaci Státního ústavu pro kontrolu léčiv k odběrům pupečníkové krve. Aktuálně má tato povolení rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o. Pokud dostanete nabídku k odběru od jakékoliv společnosti, ověřte si, zda tuto akreditaci má. Jen tak máte jistotu, že pupečníková krev Vašeho dítěte bude v budoucnu použitelná.

  2. Po registraci obdržíte materiály potřebné k odběru pupečníkové krve (tiskopis Informovaného souhlasu, bez kterého nesmí porodnický personál odběr provést, Smlouvu s bankou, která bude pupečníkovou krev uchovávat a další dokumenty).

  3. Smlouvu můžete podepsanou zaslat do společnosti, která bude pupečníkovou krev uchovávat kdykoliv během těhotenství, ale i v době po porodu. Podpisem smlouvy se nezavazujete k žádným platbám.

  4. Odběr pupečníkové krve se provádí po porodu miminka, před porodem placenty. Je zcela bezpečný, nebolestivý, neohrožuje ani miminko, ani matku. Lze jej provést i při císařském řezu.

  5. Zhruba 6 týdnů po odběru se dozvíte výsledky odběru, a tedy použitelnost pupečníkové krve. Teprve nyní se můžete rozhodnout, zda pupečníkovou krev uchováte. Pokud uchování odmítnete, nehradíte nic. V případě rozhodnutí pro uchování obdržíte fakturu na první platbu a následně se hradí roční poplatek za skladování.

  6. Program podpory při transplantaci je unikátní novinkou, kterou přinesla banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER a má pomoci rodinám v případě, že onemocní jejich dítě a je třeba transplantovat vlastní pupečníkovou krev. Potom má rodina uhrazenou nejen celou transplantaci kdekoliv ve světě, ale dostává i nemalý finanční příspěvek na osobní život rodiny v době onemocnění svého člena.

Více informací na www.cordbloodcenter.cz nebo na bezplatné telefonní infolince 800 900 138. Pokud máte zájem o uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte, můžete se zaregistrovat přímo ZDE.
 

Tagy: banka na pupečníkovou krev | kmenové buňky | pupečníková krev

Komentáře