Co si zabalit do porodnice?

Datum publikace: 25.07.2010

Kategorie: Porod

Chystáte se do porodnice? Balíte si svou tašku a nevíte, co všechno se Vám tam bude hodit? Postupujte podle našeho návodu, který Vás zaručeně nezklame!  

Pověstná taška  

Balení oné pověstné tašky do porodnice je velmi oblíbené a často diskutované téma. Seznam doporučených věcí najdete na mnoha portálech, můžete jej mít vytištěný na jedné ze stran Vaší těhotenské průkazky, anebo ho s Vámi proberou v rámci kurzu předporodní přípravy. Každá zkušená maminka Vám však řekne, že z toho není třeba dělat žádnou vědu. Potřebujete věci pro sebe, věci pro miminko, případně také pro tatínka, pokud bude přítomen u porodu. Pro sebe si nastávající maminka balí osobní věci, které v zásadě neliší od těch, které potřebuje jakýkoli člověk, který leží v nemocnici. Jen k nim pár drobností přibude.

Věci pro maminku  

Takže, milé maminky, jdeme balit. Noční košilky se vezměte raději dvě. V porodnicích bývá zpravidla teplo (vždyť jsou tu přeci čerstvě narozená miminka, která nesmí prochladnout), takže doporučujeme košilky s krátkým rukávem. Dvoudílné pyžamo je v tomto případě velmi nepraktické. Pokud chcete, můžete si přibalit i nějaké pohodlné domácí šaty. Do tašky dále patří župan, ručník a toaletní potřeby, jako je kartáček na zuby, odličovací mléko, však dobře víte. Toaletní potřeby většinou doma běžně používáte, takže je pravděpodobně přihodíte do tašky až na poslední chvíli. Přece jen většina děťátek se rodí mezi 38. a 42. týdnem těhotenství (a mnoho nedočkavců ještě dříve), takže by bylo poněkud nepraktické, kdybyste již od 34. týdne těhotenství neměla vše při ruce na svém obvyklém místě v koupelně, ale sbalené v tašce. Nezapomeňte na spodní prádlo, na kojící podprsenku a speciální kalhotky ze síťoviny, které zakoupíte v lékárně. Jestli si se sebou přibalíte knihu, časopisy, či notebook záleží čistě na Vás. (Pokud jde o přístup na internet, doporučujeme vlastní modem.)  A nezapomeňte na mobilní telefon s nabíječkou! Snad jsme na nic důležitého nezapomněli, zbytek Vám přinese tatínek!                 

Pro miminko

Miminko toho po narození příliš mnoho nepotřebuje. Když ho za Vámi po porodu přinesou, bude oblečené v erární košilce a zabalené v zavinovačce, která rovněž patří porodnici.  V porodnicích mají maminky obvykle vše k dispozici, tedy nejen vložky pro sebe, ale i plenky pro miminko. Přesto je lepší, přibalit do tašky balení jednorázových plenek, dětské ubrousky a oblečení pro miminko (záleží na Vás, zda ho budete používat ještě v porodnici, anebo až na cestu domů). Vaše miminko se bude cítit jako v bavlnce, když mu do porodnice vezmete pěkně teplou zavinovačku nebo spací pytel. Erární zavinovačky bývají velmi tenké. A věci pro tatínka? Na ty se blíže podíváme v článečku o tatíncích u porodu! Až pro Vás tatínek pojede, musí mít v autě autosedačku!  

Komentáře