Díl 16. Míšánek chce všechno jako velký

Datum publikace: 06.07.2011

Kategorie: První rok batolete

Míšánek chce dělat všechny věci, které vidí dělat lidi kolem sebe. Pokud mu to nedovolíte, pěkně se rozzlobí. A víte, co ho rozzlobí ze všeho nejvíce? Když mu rodiče zakážou něco, co jeho sestřička Barunka dělat může.   

Míšánek za poslední dobu povyrostl, naučil se spoustu věcí, a proto si připadá velký a chce dělat všechno, co dělá tatínek, maminka a samozřejmě také Barunka.     

Chce jíst příborem   

Stejně jako všichni členové rodiny nechce jíst Míšánek pouze lžičkou, ale kompletním příborem. U oběda a teplé večeře vyžaduje vidličku a nůž. U jídla pečlivě sleduje, zda dostává na svůj talířek všechno jako ostatní. Běda, jak něco chybí. Míšánek s chutí sní i kyselou okurku nebo kus čabajky. To mu však rodiče nechtějí moc dávat. To, že Míšánek odmítá mléko, a rád by pil pivo, víte už z předchozích dílů.         

Dětská židlička je pro mimina

Dětská židlička je pro rodiče batolat velmi praktická, protože jim dítě nikam neutíká a oni se mohou relativně v klidu najíst. (Ale musí to stihnout dříve, než batole sezení u stolu omrzí a začne ze židličky vylézat, tedy v průměru asi za 8 minut.) Je tomu asi tak týden, co Míšánek dětskou židličku odmítá. Když je čas jídla, automaticky se dere k židli pro velké a do své na vysokých nožkách úmyslně strká, aby spadla na zem, a převrátila se.       

Chce se svobodně pohybovat

Míšánka uráží, že nesmí na schody, které maminka vybavila zábranou. Hrozně ho rozčiluje, když vidí Báru, jak jde nahoru po schodech do svého pokoje, kdežto on smí jen v doprovodu některého z dospělých. Také mu vadí, když mu přibouchne dveře od lednice, anebo od úklidové komory před nosem. Na vycházce chce sám volit cestičky, po kterých rodina půjde. Když se ho snažíte vrátit, je zle.   

Chce ovládat televizi

Televize Míšánka fascinuje. Nejvíce se mi líbí, když vidí na obrazovce, jak jezdí auta, vlaky, autobusy a další dopravní prostředky. Velmi rád má reklamy, zejména na všechno, co je k jídlu. Když se nikdo nedívá, vezme do ruky ovladač a naladí si některý ze sportovních, anebo hudebních kanálů.     

Chce pracovat na počítači

Maminčin notebook zajímá obě děti přibližně od roku a čtvrt jejich věku. Chtějí mačkat klávesy a prohlížet si obrázky. Aby měl Míšánek radost, maminka mu z různých webů stáhla několik obrázků (sanitka, bagr, traktor, autobus, ještěr, tygr a další), uložila je do složky Míšánkova kniha a před spaním mu obrázky pouští jako prezentaci.          

Chce telefonovat dědovi a babičce

Moderní batole se bez telefonu neobejde. Ani Míšánek není výjimka. Když je maminčina kabelka na blízku, neváhá vylovit mobil a pokouší se volat dědovi a babičce, aby přijeli na návštěvu.  

Předchozí díl: Díl 15. Míšánek má rád pořádek 

Tagy: první rok batolete

Komentáře