Fotografie Vašich nejkrásnějších okamžiků

Datum publikace: 14.09.2011

Kategorie: Těhotenství | Maminky a tatínkové | Krásná maminka

Život přináší okamžiky, které je škoda nezachytit. Svatba, těhotenství, narození miminka. Čas běží a fotografie zůstávají. O fotografování a fotografiích jsme si povídali s paní fotografkou Irenou Ševčíkovou. 

Paní Ireno, kdy jste se rozhodla, že se stanete fotografkou?  
Všechno u mě začalo již v dětství, kdy jsem si na paní fotografku hrála s naším rodinným plně automatickým kompaktním fotoaparátem, a na bílém prostěradle, simulujícím ateliérové pozadí, nutila pózovat svého černobílého kocoura s papírovou taškou, coby reklamu na nejmenovanou firmu. Později jsem tak obtěžovala každého, kdo byl byť jen chvilku ochoten si na modela hrát.

Můžu se zeptat, kdo byl Vaším modelem nejčastěji?
Vítězila trpělivá babička.

A jak to bylo s Vaším focením dál?
Fotografii jsem pak měla jako jeden z předmětů na střední škole a začala mě bavit čím dál tím víc. Nicméně mě to bavilo natolik, že jsem se bála, že když se budu chtít focením živit, bavit mě to přestane, protože se z toho stane povinnost. A tak mě ani žádná vysoká fotografická škola nelákala a já focení stále brala jako koníčka.

                                       

Takže jste se po škole nestala fotografkou na plný úvazek? 
Po škole mě osud zavedl k práci v mezinárodní firmě, kde jsem se postupně vypracovala až na pozici manažerky marketingu. Dálkově jsem si prošla nultým ročníkem na Pražské fotografické škole a fotografii jsem se stále paralelně věnovala pouze coby fotografka svateb mých známých a známých mých známých či focení kamarádek. 

                                    

Kdy nastal zásadní zlom?
Zlom nastal až na rodičovské dovolené. Kdy jindy vyzkoušet, jestli by mne fotografování "na plný úvazek" bavilo? Baví a hodně.

Co nejraději fotografujete?
Nejradši fotografuji portréty ve stylu módních časopisů. Nemohu však říci, že by byl můj sen v takovém časopise jako fotografka pracovat. Své fotografie si ráda stylizuji dle svého. Baví mne na tom to, že moje modelky jsou obyčejné slečny či paní a já jim dopřeju ten pocit na chvíli tou modelkou být a mít krásné fotky. Jsem šťastná, když slečna, která při focení nepůsobila úplně sebevědomým dojmem, drží moje fotky v ruce, celá přitom září a šeptne: "Jé, já jsem krásná." Stejně jako když těhotná maminka už pomalu domlouvá termín focení s brzy narozeným miminkem. Anebo když rodinka odchází se slovy: "Za rok jsme u Vás znovu."

                                      

Kdo jsou Vaši nejčastější zákazníci?
Nejčastějšími zákaznicemi jsou právě ženy, které by rády měly krásné fotografie. Ať už na památku pro sebe nebo jako dárek pro přítele či manžela a potom nastávající maminky, těch se u mě objevuje čím dál tím víc. Dá se říci, že je fotografování v těhotenství dnes velkým trendem.

                                   

A jak takové focení těhotné maminky probíhá?
Nejvhodnějším časem pro focení v těhotenství je 7-8 měsíc, kdy už je bříško pěkně zakulacené. Pro mě osobně jsou nejkrásnější fotky bez oblečení. Těhotná žena má tak obrovské kouzlo, že je zbytečné tělo jakkoliv zakrývat. Pokaždé ale fotíme několik variant. Pro variantu s oblečením ráda volím jednoduché modely, nejlépe pánskou bílou košili, která na každé budoucí mamince vypadá úžasně. Fotografie, kde se k těhotné ženě přidá i partner působí velmi něžně. Je zajímavé přítomné tatínky pozorovat, jak jsou na svou těhotnou partnerku rázem pyšní, a rádi se do focení zapojují.

                                   

O jaké další fotografie je zájem?
Vrací se tradice rodinných fotografií, z čehož mám osobně velkou radost. Velmi žádané jsou v současnosti také partnerské fotografie a samozřejmě fotografie dětí a miminek. Stále se fotí tradiční společenské a životní události, jako jsou svatby, maturitní plesy nebo promoce.

A kde na Vás najdou potenciální zákazníci kontakt?
Na mém webu www.ip-hoto.cz najdete veškeré potřebné kontakty a informace, společně s ukázkami mé práce.

Paní fotografko, děkuji Vám za velmi příjemný rozhovor.
Rádo se stalo. Nashledanou.

www.ip-hoto.cz

Přečtěte si také:

Tagy: fotografie

Komentáře