Hlodavce venčit nemusíte!

Datum publikace: 06.06.2014

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Dospívání | Výchova | Hry a volný čas | Rodiče a děti | Vývoj předškoláka

Také Vás Vaše ratolest tak dlouho přesvědčovala, abyste jí pořídili domácího mazlíčka, až Vás nakonec, jak se říká lidově, nahlodala? Pořiďte jí hlodavce! Králíci, potkani, morčata, křečci, pískomilové a další roztomilá zubatá zvířátka jsou naprosto ideální jako první domácí mazlíčci pro malé předškoláky a školáky.

Mazlíčci nenároční na péči
Proč právě hlodavci? Především z toho důvodu, že jsou neobyčejně roztomilí, a ve srovnání například s takovým pejskem, poměrně nenároční na péči. Přece jen hlodavce nemusíte pravidelně venčit, očkovat, ani vodit na cvičák. Hlodavce stačí krmit a měnit jim podestýlku, což je práce, kterou zvládnou již děti předškolního věku. Právě nenáročnost na péči činí z hlodavců ideální první mazlíčky.
Další výhodu představují nízké náklady, jak co se týče pořízení samotného zvířete, tak i jeho stravy. Hlodavci si pochutnají na kořenové zelenině, ovoci, trávě či senu a tvrdém pečivu. V zimním období, kdy nemají zvířátka k dispozici čerstvou trávu, je třeba tuto důležitou složku jejich potravy nahradit senem.

Nenáročný domácí mazlíček

Náš tip: Pokud chcete, aby si Vaši domácí mazlíčci opravdu pochutnali, dopřejte jim voňavé farmářské luční seno z jihočeských luk.

Domeček pro hlodavce

Domeček pro hlodavce
Vhodným příbytkem pro hlodavce je chovná klec vybavená napáječkou na vodu, domečkem a minerálním kamenem či dřívkem na okus. Na dno samozřejmě patří podestýlka, například v podobě bezprašných hoblin nebo lisovaných granulí ze dřeva či papíru.

Chovná klec pro hlodavce

Náš tip: Podestýlka ASAN Family Pet, která díky vysoké absorpci vlhkosti rychle vysušuje zvířecí exkrementy, čímž pomáhá předcházet nepříjemnému zápachu. Protože se jedná o ekologické stelivo, lze ji zlikvidovat běžným způsobem, například přidáním do kompostéru, nebo spláchnutím do toalety. Některé druhy hlodavců, jako je například činčila potřebuje mít v kleci také speciální písek, aby si mohli dopřát svou písečnou lázeň. Dalším vhodným doplňkem jsou prolézačky.

Lezecká stěna pro hlodavce

Který druh vybrat?
Chovat mohou děti nejen morčata, křečky, myši nebo králíky, ale také zemní veverky (burunduky), potkany, osmáky degu, potkany nebo pískomily. Než ale konkrétní druh hlodavce vyberete, zjistěte si o něm co nejvíce informací. Zeptejte se i budoucího malého chovatele, které ze zvířátek je mu nejvíce sympatické.

Náš tip: Pokud pořizujete dítěti hlodavce jako dárek, dejte mu jej rovnou s chovatelskou příručkou pro děti. Dítě si bude připadat jako malý zoolog. Dbejte na to, aby dítě, poté, co první nadšení odezní, péči o svého kamaráda nezanedbávalo. Osvojí si tak smysl pro povinnost.

Kam pro více informací Více informací o tom, jak chovat jednotlivé hlodavce, stejně jako veškeré chovatelské potřeby, najdete na stránkách e-shopu www.happyzoo.cz. Nakupovat můžete také v kamenných obchodech Happy Zoo v Praze.

Tagy: domeček pro hlodavce | hlodavci | chovatelské potřeby | chovné klece | luční seno | nenároční mazlíčci | podestýlky

Komentáře